Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Doradcy finansowi, czy warto korzystać z ich usług?

Doradcy finansowi pomagają w pomyślnym zarządzaniu kapitałami. Ich wskazówki przydadzą ci się, gdy nie masz czasu, i na chodzenie po bankach i zestawianie ofert finansowych. W jaki sposób znaleźć dobrego doradcę finansowego? Zanim postawisz na konkretną osobę bądź firmę, sprawdź dokładnie, czy jest kompetentna.

Doradca finansowy
Napisał: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku nie brakuje nieuczciwych specjalistów oraz zwyczajnych oszustów. Zacznij od próbnych spotkań z kilkoma konsultantami z różnych firm. Pewniejszym źródłem będzie jednakże przyjaciel, który korzystał już z usług doradcy. Być może zarekomenduje ci dobrego specjalistę.

Na spotkaniu wybadaj uczciwość doradcy. Nierzadko jego pensja jest uzależniona od ilości sprzedanych usług, zatem będzie próbował wcisnąć ci cokolwiek, byleby zarobić. Dobry specjalista bada indywidualne oczekiwania swego klienta i wtenczas dobiera dla niego produkt. Upewnij się także, czy wybrana przez ciebie firma jest niezależna, a więc czy jej posiadaczem nie jest żaden bank bądź inna instytucja finansowa a także czy ma w swej ofercie szeroki przekrój produktów finansowych, rozmaitych instytucji (więcej na tej stronie).

Doradca finansowy powinien wypytywać szczegółowo o twe finanse abyś w przyszłości uniknął windykacji . Ty też nie bój się pytać o wszystko. Pamiętaj, iż jego argumenty powinny być treściowe. Nie ufaj doradcom, jacy nazbyt mocno napierają oraz pokazują tylko jeden produkt. Można wtedy podejrzewać, że doradca nie będzie niezależny - dowiedz się więcej.

Za rozmowę z konsultantem a także poradę nie płacisz. Firmy doradztwa finansowego zarabiają dopiero, kiedy wykupisz konkretny produkt. Stąd tak istotne będzie wyszukanie dobrego specjalisty, który poleci ci taką polisę albo fundusz, na których nie stracisz. Nie zdziw się, jeżeli po zakończeniu transakcji doradca poprosi cię o kontakt (polecamy notabene) do twoich znajomych, żeby zaproponować im swe usługi. W taki właśnie sposób działają firmy doradztwa finansowego. Jeśli faktycznie będziesz zadowolony z wskazówek, możesz dać namiary znajomych, którzy potrzebują wsparcia specjalisty. Pamiętaj jednakże, iż nie musisz tego robić (sprawdź pełną ofertę w witrynie).

A co w przypadku kłopotów z dłużnikami? Nic trudnego, starczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: windykacja należności. Zapewne znajdziesz profesjonalistę, który Ci pomoże. Praca doradcy jednakże nie kończy się na wyborze produktu i uwieńczeniu transakcji. Rzetelny doradca powinien mieć kontakt z nami przez cały czas. Powinien powiadamiać o sytuacji na ryku finansowym jak też ostrzegać o niebezpieczeństwie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-05-12 14:19:50
Tagi: klient, produkt, specjalista, transakcja