Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Dziedzina grafologii oraz jej zastosowanie

Wbrew pozorom, grafologia nie jest dziedziną prostą, a odłamem psychologii, która ma za zadanie ustalić między innymi związek między grafizmem a charakterem określonych osób. Jest to inaczej tak zwana technika projekcyjna, która posiada własne naukowe podstawy mogące wyrażać chociażby ekspresję oraz charakter pisma. Dodatkowo, grafologię podzielić można też na nieco odmienną kategorię – kryminalistykę, która polega na analizie próbek pisma w celu sprawdzenia istnienia związku osoby podejrzanej lub zaginionej z danym odręcznie napisanym tekstem.

grafolog w Warszawie
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy grafolog (czytaj więcej) sprawdza zwykle m.in. nacisk pisma względem długopisu na kartkę, wielkość liter i ich pochylenie, a także odległości pomiędzy literami, wyrazami, a nawet wersami. Wszystko to – mówiąc najprościej – posiada podstawy w nauce psychologii. Grafologia nazywana jest często błędnie pseudonauką oraz staje się obecnie obiektem krytyki, lecz oskarżenia te w większości przypadków nie posiada podstaw. Grafolog może też sprawdzać grubość poszczególnych linii oraz rodzaj narzędzia, którym napisano dany tekst.

Jeśli jesteś zdania, że taki artykuł jest godny zainteresowania, sprawdź na serwisie (http://www.sigma-rachunkowe.pl/) podobne informacje - na pewno równie okażą się dla Ciebie interesujące.

Zalicza się do nich chociażby napisane groźby, listy samobójcze. Bardzo często w prosty sposób mówi się, że grafolodzy mogą badać wszystko, co się da. W przypadku grafologii kryminalistycznej podejrzany napisać musi odpowiedni tekst ręką lewą lub (szczegóły pod adresem http://www.studioprinter.pl
Grafologię w chwili obecnej studiować można w wielu polskich miastach na kilku uczelniach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-28 15:36:27