Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Modele frezarko-wiertarek do metalu

Majsterkowicze – zawodowcy, a także amatorzy obecnie coraz częściej decydują się na zakup specjalistycznego sprzętu, który w niektórych sytuacjach jest niezbędny, szczególnie kiedy w grę wchodzi między innymi obróbka metalu. Mimo że dla wielu wydawać się może to niezwykle skomplikowanym procesem, to jednak dostępne są narzędzia znacząco upraszczające pracę codzienną, zarówno w warsztatach profesjonalnych, jak i zaciszu domowym podczas chwili wolnego, kiedy to wiele osób oddaje się własnej pasji związanej z stworzeniem i majsterkowaniem.

wiertarko frezarka do metalu
Napisał: Proma
Na podstawie: Proma
W obecnych czasach niezwykle popularna jest m.in. wiertarko frezarka (zobacz również frezarki) do metalu , która posiada swoje zastosowanie w – jak sama jej nazwa wskazuje – obróbce metalu. Jest ona zaliczana do kategorii przemysłowej automatyki, jednak istnieje też możliwość jej zakupu do potrzeb prywatnych. Obecnie w Polsce zakupić można wiertarko-frezarki za sprawą wielu polskich i zagranicznych firm. Ich ceny są odmienne, niektóre można zakupić już za kilka tysięcy, natomiast inne – nieco bardziej profesjonalne – mogą sięgać ceny aż kilkunastu tysięcy złotych. Bardzo znane są sprzęty produkowane przez firmy pochodzące z Polski oraz Czech. Najbardziej popularnym modelem wiertarko-frezarek jest wytaczarka cnc (zobacz: Numerika z Wrocławia), którą można sterować za pomocą systemu elektronicznego.

Niektóre z nich można zakupić prosto od producenta, ale inne są oferowane przez właścicieli pierwotnych, z tak zwanego drugiego obiegu po niskiej cenie i – najważniejsze – najlepszym stanie. Wytaczarki służą między innymi do wytaczania, rozwiercania, frezowania oraz wiercenie otworów. Trzeba dodać również, iż posiadają one duże zastosowanie w przemyśle.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-23 13:54:32