Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Różnice pomiędzy komunikacją bezpośrednią a SMS-ami

Ludzie komunikują się ze sobą od zawsze - przy użyciu znaków, liter złożonych w całość, telefonów komórkowych, listów, a co najważniejsze - rozmów twarzą w twarz, które są podstawą nawiązywania kontaktów i poznawania się siebie nawzajem. W XXI wieku zastępują ją inne metody komunikacji, jednak to ona nieustannie jest tą najważniejszą i będzie jeszcze przez wiele lat.

perspektywa - firma
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com
Środków komunikacji jest wiele, zalicza się do nich m.in. komunikację bezpośrednią, która nie wymaga żadnych urządzeń, bądź przedmiotów. Ów komunikację można podzielić na dwie kategorie - na przekazywanie informacji werbalnych i niewerbalnych, inaczej mówiąc mowę, a także gesty połączone z mimiką. Można rozmawiać przy użyciu słów, a także poznawać się choćby za sprawą odpowiednich min, a nawet pokazywaniu. komunikacja bezpośrednia ma miejsce - potocznie mówiąc - w trakcie rozmowy twarzą w twarz, gdy rozmówcy siedzą obok siebie, bądź też patrzą sobie prosto w oczy, bez jakichkolwiek pomocników w charakterze komputerów lub telefonów komórkowych. Przede wszystkich jest to wymienianie pomiędzy sobą słów, doświadczeń, a nawet mimiki, która również jest w stanie wiele wyrazić.

Komunikacji bezpośredniej używa się też m.in. w trakcie wywiadów, dialogów i prób rozwiązywania konfliktów, gdyż nie istnieje lepsza ścieżka, za pomocą której istnieje możliwość dojścia do odpowiedniej ugody. Jest to tak zwana osobista styczność, która pozwala na poszerzanie prywatnej wiedzy, między innymi na temat rozmówcy, bądź jego problemów, a także wymienianiu perspektyw oraz wiadomości. Komunikacja wyróżnia się również dużym wpływem oraz jest niezbędna do życia codziennego - nie da się bowiem żyć bez komunikowania z innymi osobami. Coraz częściej jednak stosowana jest komunikacja pośrednia, między innymi rozmowy telefoniczne oraz tworzenie tekstowych wiadomości.

Czy pasjonuje Cię podobna tematyka? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik i zdobądź cenne informacje (https://chatschool.pl/angielski-warszawa-rembertow) także na pokrewnej stronie!

masowe wysyłki SMS stały się już codziennością, a obecnie nie ma osoby, które wyobraża sobie życie bez nowoczesnych urządzeń.

SMS-y charakteryzują się prostym przekazem, najczęściej nie zawierają polskich znaków, a pełne słowa za ich sprawą zastępowane są przez wszelkiego rodzaju skróty. Jednym słowem - masowe wysyłki SMS wypierają powoli słowa delikatna, a zarazem niezrozumiałe. Wciąż jednak to forma bezpośredniej komunikacji ma nad nimi pewną przewagę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-21 14:43:35