Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jakimi metodami grafolodzy sprawdzają prawdziwość najróżniejszych podpisów i pisanych w sposób ręczny dokumentów.

Wielu ludzi nie podpisuje się szczególnie wyraźnie na dokumentach, a wraz z mijającym czasu charakter ich podpisu także będzie się zmieniał. Takie mało oryginalne podpisy są również dość proste do sfałszowania, i niestety zdarza się coraz częściej, że są one kwestionowane.

badania grafologiczne
Na podstawie: pixabay
Generalnie najczęściej występują dwie sytuacje, czyli albo ktoś wypiera się swojego podpisu i twierdzi że to nie jest jego, pomimo że to rzeczywiście on zrobił, albo (nasz serwis www) nastąpiło fałszerstwo. W obu tych przypadkach sprawa może być trudna do wyjaśnienia, zwłaszcza jeśli nikt tego nie widział. A czasami gra będzie szła o wysoką stawkę, bo fałszuje się najróżniejsze umowy na sprzedaż samochodów, nieruchomości czy testamenty. Jeśli będą się pojawiać jakieś wątpliwości jeśli chodzi o autentyczność podpisu, to w takich przypadkach niezbędne mogą być badania grafologiczne (sprawdź ofertę). Wykonywane są one przez osoby zwane grafologami, a ich głównym zadaniem będzie określenie autentyczności albo samego podpisu, albo - przejdź do serwisu - też całego dokumentu. Na takie badania niejednokrotnie może skierować sąd w trakcie postępowania, lecz również nie ma żadnego problemu, żeby ktoś je zamówił prywatnie.

Po zrobieniu całości badań jest wydawana ekspertyza grafologiczna (dowiedz się więcej), w oparciu o którą można dalej prowadzić konkretną sprawę, niekiedy liczyć się jednak trzeba z całkiem sporym czasem na skończenie. Trudno w jednoznaczny sposób określić, ile trwać będzie takie badanie. Są sytuacje, że w pierwszej chwili można ocenić, że podpisy bardzo się różnią i sprawa w zasadzie jest wyjaśniona. Lecz w niejednym przypadku fałszerstwo zrobione zostało przez świetnych fałszerzy, i jednoznaczne stwierdzenie autentyczności wymaga bardzo dużego doświadczenia i dziesiątek godzin pracy.

Grafolodzy podczas tego typu badań biorą pod uwagę przede wszystkim kształt i wielkość liter, odstępy między nimi i sposób w jaki są łączone. Lecz na ostateczny wygląd podpisu będzie miało wpływ wiele innych rzeczy, o jakich trzeba pamiętać. Nawet rodzaj wykorzystanego przyboru do pisania czy okoliczności, w których został złożony mogą znacząco wpłynąć na jego charakter.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-13 12:03:39