Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Czym jest story board oraz dlaczego potrzebujesz tego typu rozwiązania?

Żyjemy w niezwykle dynamicznie działającej kulturze szeroko pojętego obrazu. Jak właściwie rozumieć ten fenomen? Rzecz w tym, iż to właśnie kanał wizualny, szeroko pojęty obraz zaczyna odgrywać coraz większą rolę w komunikacji i przekazie jak i odbiorze konkretnych informacji. Nie dziwi więc fakt dużej popularności portali rozrywkowych jak na przykład YouTube bądź też Instagram, gdzie właśnie obraz gra fundamentalną rolę. Tego typu format wygrywa również ze słowem pisanym - ludzie lubią oglądać coś aniżeli o tym czytać. Związane jest to z mniejszą ilością potrzebnego, czasu ale bywa również wyjątkowo efektywne w swoim funkcjonowaniu.

rysunki na zlecenie
Napisał: Richard Pearson
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ostatnich latach całkiem popularne stały się tak zwane storyboards (czytaj więcej), które możemy spotkać prawie wszędzie, począwszy od szkoleń z wszelkiego typu po prezentacje dla biznesu bądź też poprzez różnego rodzaju materiały rozrywkowe. Jest to swego rodzaju scenopis stworzony z rysunków, który niesie ze sobą konkretny przekaz. Dzięki takiemu zabiegowi możemy streścić na przykład zbyt długą prezentację i skompresować ją do meritum. Niebywałą zaletą story board jest na pewno atrakcyjna forma przekazu komunikatu.

Nie bój się, nasze odsyłacze (https://memento-wroc.pl/) są niezwykle wciągające oraz, co najważniejsze, są zawsze aktualne i potrzebne. Gdy poszukujesz jakichkolwiek danych, to na nasze strony.

I tutaj właśnie pojawia się, wymieniona we wstępie tzw. kultura obrazu - znacznie łatwiej jest nam zrozumieć nawet bardzo trudne treści przy pomocy obrazu niż słowa.

Bardzo ciekawym zdał Ci się ten wpis i podane tutaj wiadomości? To fantastycznie! Kliknij w poniższy link i przejdź na następny adres tego serwisu.

Z wszystkim tym związany jest widoczny w dzisiejszych czasach problem czytelnictwa, który przejawia się tym, że ludzie coraz rzadziej sięgają po literaturę.

Media takie jak fotografia, kino bądź także sieć www dzięki rozwojowi techniki zmieniają świat i sposób w jaki się komunikujemy. Powinniśmy to przyjąć jako coś oczywistego i nieuniknionego oraz właściwie się dostosować. Pojmuje to dużo przedsiębiorstw, jakie na przykład sięgają po rysunki na zlecenie, dzięki jakim ułatwiają zrozumienie dużej ilości mechanizmów, złożonych procesów własnym pracownikom.

Korzystają z tego typu rozwiązań także ogromne korporacje, jakie wdrażają różnego typu historyjki z funkcjonowania firmy jakie są prezentowane w łatwej do przyswojenia oraz rysunkowej treści. W ten sposób nawet wyjątkowo trudne tematy można wdrożyć w odpowiedni sposób. Dobrze jest więc rozważyć takie rozwiązanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-13 11:54:40