Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Czym charakteryzuje się grafologia?

Grafologia inaczej nazywana jest psychologiczną analizą pisma, która ustala, czy dany zapis pochodzi spod ręki domniemanej osoby. W szczególności polega ona na pismoznawczej ekspertyzie, która sprawdza autentyczność tekstu odręcznego oraz ustala tożsamość jego autora - najczęściej spotkać ją można w kryminalistyce, a nawet grafologia stosowana jest m.in. w trakcie dochodzeń w sprawie autentyczności ważnych, bardzo często historycznych dokumentów, jak również i chociażby testamentów, które poddaje się analizie, aby mieć gwarancję, iż napisane zostały przez właściwe osoby. Do ekspertyz można zaliczyć też badanie rysunków.

Grafolog (dowiedz się więcej), bowiem dokładnie tak nazywa się doświadczona osoba, które sprawdza, zwykle opiera się na tzw. metodzie graficzno-porównawczej. Choć z grafologią dość często można spotkać się w filmach oraz serialach, z reguły w trakcie dochodzeń policyjnych, to jednak w rzeczywistości grafolodzy służą pomocą każdemu, kto zgłosi się do nich, bez konieczności występowania wątku kryminalnego. Grafologia działa na dwóch płaszczyznach - wcześniej wspomnianej kryminalistyce oraz psychologii. W ostatniej jej kategorii w szczególności bada się ekspresję oraz wyraz pisma. Wszyscy grafolodzy podczas analizy sprawdzają między innymi nacisk pisma, wielkość liter, pochylenie oraz odległość między chociażby słowami albo wersami. Wszystko to następnie zostaje porównane do próbki innych osób. W niektórych przypadkach grafologię określa się jako pseudonaukę, jednak grafolodzy bezstronni są w stanie bez większych problemów postawić wyniki własnych badań, które z pewnością będą autentyczne. Co ważniejsze - grafologię można studiować w polskich i zagranicznych uczelniach. Analiza pisma (czytaj więcej) opiera się na wielu czynnikach, które muszą przede wszystkim potwierdzić albo wykluczyć autentyczność tekstu.

Warto wiedzieć, iż analiza pisma opiera się też między innymi na badaniu rodzaju tuszu, bądź atramentu, jak i - papieru, na którym dany tekst został napisany.

Podobne informacje są tu - więcej zobaczysz na stronie (http://komornikolesno.pl/licytacje-komornicze/), którą również dobrze jest zobaczyć. Oczywiście jeżeli taka problematyka jest dla Ciebie godna uwagi.

Niezwykle często grafolodzy sprawdzają autentyczność samobójczych listów, aby wykluczyć udział trzecich osób, lecz prywatni ludzie także zgłosić się mogą po pomoc w pewnych sytuacjach do grafologów, którzy w krótkim czasie zbadają dostarczone zlecenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-13 12:10:38