Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jak zrobić dobry spot reklamowy, aby przykuwał dużej ilości widzów

Nie da się ukyć, iż reklamy zaczęły królować w telewizji. Reklama jest coraz powszechniejszym środkiem przekazu i ma dużą siłę oddziaływania – dlatego też tak wiele firm ją wykorzystuje chcąc wypromować wybrany artykuł. Dziś reklama ma tak sporą siłę, że zaczęły jej używać największe firmy, znane nam, firmy takie jak Allegro – do promocji swej marki używają tak zwanych spotów reklamowych – niektóre z nich są doskonałe i chwytają za serce – tak jak w przypadku spotu nakręconego przez allegro.

urlop - tableau
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak promocja to nie tylko stworzenie spotu, musi on być przede wszystkim dobry, przyciągający uwagę – jak więc taki spot nakręcić, aby zdobył dla nas miliony przyszłych klientów? Naturalnie jeżeli w ogóle nie wiemy jak się do tego wziąć i sama myśl o kręceniu spotu nas przeraża, są firmy dla których produkcja spotów reklamowych to bułka z masłem – jednakże usługa ta swoje kosztuje. Z tego powodu też może chociaż zweryfikujmy jak winien wyglądać dobry spot. Najbardziej istotną cechą skutecznego spotu jest prostota i jednoznaczność – osoba przed telewizorem musi od razu wiedzieć o czym dany spot jest i jaki produkt promuje – jeśli choćby przez moment będzie musiała myśleć o co chodzi lub nie zrozumie spotu, istnieje duża szansa, że nie będzie o nim pamiętać. Długość spotu powinna wynosić ok. 30 sekund – jednakże niech nie zwiedzie nas ta długość, stosunkowo ciężko jest wymyślić coś co w tak szybkim czasie zwróci uwagę jak największej liczby widzów.

Pamiętajmy, iż to co wykreujemy ma trafić do telewizji, czyli tym samym trafi do milionów ludzi, dlatego spot winien szanować panujące tradycje i nie wywoływać niepotrzebnych kontrowersji. Po prostu powinien być krótki i na temat. Prosto sformułowany przekaz szybko trafi do dużej liczby widzów – czyli po prostu zostanie zapamiętany, a przecież taki jest cel spotu. Ponadto spot musi nas zaintrygować – nikt przecież nie lubi słuchać czegoś nudnego, prawda?

Nie możemy jednak z pomysłowością przesadzić – miejmy na uwadze, że nadal najistotniejszy jest produkt, a nie forma. Jeżeli nawet po zweryfikowaniu informacji dotyczących dobrze nakręconego spotu, wciąż nie mamy pojęcia jak się za to wziąć, można wyszukać firmy, które oferują takie usługi – szukając firmy, która zajmuje się czymś takim jak produkcja spotów reklamowych Kraków i Łódź będą dobrymi miastami, bowiem są to większości znane miasta sztuki, gdzie produkcja filmowa jest na wysokim poziomie, jeżeli ktoś powie hasło produkcja filmowa Kraków, będzie to kojarzone wyłącznie pozytywnie. Zrobienie porządnego spotu reklamowego, który będzie zwracał uwagę wielu widzów, to nie lada wyzwanie, któremu z pewnością nie każdy może podołać, i właśnie dlatego istnieją firmy, które mogą wykonać to za nas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-09 10:58:43