Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Krojownia łódzka z bogatą historią

Łódź jest miejscem, w którego urozmaiconej historii sektor włókienniczy jest głęboko wpisany. W XIX wieku, zarówno fabryki włókien jak i zakłady krawieckie znajdujące się w tym mieście, były znane na całym obszarze zaboru pruskiego. Nic w tym zaskakującego, że nawet w dzisiejszych realiach można tutaj zauważyć echa przeszłości, zmaterializowane z pomocą powstałych tutaj zakładów. Ciekawym przekładem może być Kroexpert, rodzinna spółka z długoletnią historią, specjalizująca się w obróbce wszelkiego rodzaju tkanin.

krojownia Łódź
Napisał: Calvado.pl
Na podstawie: Calvado.pl
Marka powstała na samym początku lat dziewięćdziesiątych , lecz wówczas popularna była pod inną domeną. Było to przedsiębiorstwo familijne, głównie wykonujące krawiectwo (eleganckie obrusy atgroup.com.pl). Zaangażowanych tutaj było mnóstwo szwaczek, krawców, oraz innych ekspertów, wiedzących o tkaninach wszystko. Jednak sytuacja w sektorze się zmieniła, i obecnie firma oferuje głównie krojenie usługowe. Gdyż za sprawą wykorzystania taniej siły roboczej w Azji, większość osób zaczęła nabywać ciuchy produkowane fabrycznie, sygnowane popularnymi markami - krawiectwo (oferta AT Group dla hoteli) artystyczne zeszło na drugi plan. Obecnie Kroexpert to bardzo zapracowana krojownia Łódź nie ma drugiego zakładu, działającego w branży na tak wielką skalę.
Firma posiada bardzo rozbudowaną ofertę, nie całą jej część zajmuje krojenie usługowe. Realizowane są tutaj projekty od całego grona wszelkich działalności - od marek krawieckich, również tapicerstwo, po kompanie wytwarzające... żaglówki. Gdyż eksperci ze spółki Kroexpert umieją skroić i podkleić także bryt, używany jako tworzywo żagli. Także osoby, które w planach mają ocieplenie własnego dachu, mają szansę skorzystać z uzdolnień tamtejszych fachowców. Gdyż skrajanie pianek poliuretanowych, stosowanych do izolacji dachów, proponuje owa krojownia Łódź nadal posiada na swoim terenie kilka artystycznych pracowni krawieckich z wieloletnią tradycją, które oferują wyszukane kreacje, nabywane przez osoby, lubiące ubierać się w sposób unikalny, zamiast w korporacyjne twory. Tego typu firmy specjalistyczne również współpracują z firmą Kroexpert, w zakresie ścinania tkanin.

Łódzka spółka jest doskonałym przykładem na to, jak będąc przedsiębiorczym można przekwalifikować swój zakład w obliczu kryzysu (dowiedz się więcej). Rodzina fundatorów wiedząc, że w sektorze krawieckim zapanowała konkurencja nie do przebicia, postanowiła się przebranżowić. Pod innym szyldem otworzyli oni krojownie, która obecnie jest najpokaźniejszym punktem tego typu na konkretnym obszarze Polski.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-02 16:12:47