Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

W jaki sposób pielęgnować kontakty z klientami firmy? Dlaczego jest to tak ważne?

Dobry kontakt z klientami, to rzecz bardzo ważna, kiedy mamy własną firmę. Duże znaczenie mają szczególnie kontakty długofalowe, jakie warto pielęgnować. Możemy to robić na różne sposoby. Każda firma na pewno ma własny sposób działania wobec takich stałych i najbardziej długo współpracujących z firmą klientów. Jakie są tego przykłady?

Kartki świąteczne na zmaówienie z logo firmy
Napisał: Parekh Cards
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z pewnością stały klient musi widzieć, iż firma traktuje go w sposób wyjątkowy, to znaczy inaczej niż klientów, którzy wchodzą w jednorazowe transakcje. Pożądane są różne zniżki, które firma nalicza stałym klientom. Tego typu zniżki na pewno również warto udzielać, gdy zamówienie jest większe. Upusty sprawiają, że klienci powracają do właśnie tej firmy oraz trzymają się danej marki. Dobrze jest także pokazywać, że pamięta się klientach z okazji dużych świąt.

Jeśli po przeczytaniu powyższego wpisu nadal masz jakiekolwiek pytania, to zobacz oprócz tego to ważne opracowanie (https://www.taxstudio.pl/ksiegowosc/) - są w tamtym miejscu analogiczne informacje.

kartki świąteczne na zamówienie nie będą sprawą bardzo kosztowną i trudną do załatwienia, a zrobią miłe wrażenie u odbiorców.

Można również wysłać do domu dedykowane konkretnemu klientowi katalogi oraz przypomnieć o atrakcyjnych okazjach na przykład w sklepie. W takim wypadku, taki klient poczuje się bardziej doceniony, a istnieje duża szansa, iż dokona też zakupów. Zatem kartki świąteczne dla firm to nie jedyna możliwość, z jakiej warto skorzystać. Długofalowe kontakty z odbiorcami muszą być doglądane. Nie bez przyczyny, w dużych przedsiębiorstwach są opiekunowie takich dużych klientów, którzy są jedynie do współpracy z konkretnym klientem. W taki sposób odbiorca usług ma konkretne osoby, do których możemy zgłaszać się bezpośrednio i jest pewny, że ktoś taki jest na bieżąco z potrzebami klienta i nie ma konieczności go wprowadzać w historię transakcji, ani w istotne tematy.

Dobry kontakt (polecamy www.nota-bene.com.pl) z odbiorcą jest w przedsiębiorstwie rzeczą ogromnie ważną. Sporo ludzi długi czas szkoli się, aby zdobyć tajniki tej jakże ważnej sztuki. Od postępowania pracowników zależy wszak poziom sprzedaży oraz zyski firmy. Z tego względu właśnie dość sporo środków wydaje się na szkolenie pracowników. Sporo wprawy nabiera się też przez praktykę, z tego względu pracownik mający duże doświadczenie jest bardzo przydatny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-28 15:44:49