Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Kupujesz nowe mieszkanie? Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę!

Kupno własnego mieszkania to oczywiście nie bułka z masłem - przekonał się o tym na własnej skórze właściwie każdy, kto co najmniej raz odwiedzał różnego rodzaju deweloperów lub przeszukiwał ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych. Jeśli chcesz zakupić mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, wtedy musisz między innymi uważać na wszelkiego rodzaju pułapki w umowach oraz niedoróbki - zwykle bowiem przy zawieraniu umowy nie możemy obejrzeć naszego mieszkania, bo po prostu nie jest jeszcze wybudowane. Z kolei jeżeli chcesz nabyć mieszkanie z rynku wtórnego, wówczas na pewno powinieneś zwracać szczególną uwagę na to, w jakim konkretnie stanie jest budynek, a na dodatek na sąsiadów. Jak widać, na kupujących czyha mnóstwo pułapek - jak więc nie dać się nabić w butelkę? Przeczytaj nasze wskazówki!

Montaż okien z parapetami
Napisał: MS więcej niż OKNA
Na podstawie: MS więcej niż OKNA
Mieszkanie z rynku pierwotnego
Na początku musisz dokładnie sprawdzić całą umowę - zdecydowanie najlepiej w takich wypadkach będzie wynająć adwokata, który umowę przejrzy za Ciebie i będzie mógł zwrócić Twoją uwagę na wszelkiego rodzaju kruczki prawne zastosowane przez deweloperów. Następnie, już po zaczęciu budowy, egzekwuj dokładnie wszystkie postanowienia umowy - jeśli dla przykładu w umowie jest zapisane, że do budowy bloku będzie użyty konglomerat, bez wątpliwości nie możesz się zgadzać na zastąpienie go niczym innym - deweloper powinien wypełniać to, do czego dokładnie się zobowiązał i przy budowaniu bloku wykorzystać konglomerat. Podobnie jest z wszystkimi innymi kwestiami, których musisz pilnować.

Mieszkania z rynku wtórnego
Jeżeli z kolei chcesz nabyć mieszkanie na rynku wtórnym, wtedy również musisz niewątpliwie zapoznać się ze stanem technicznym całego budynku. Zazwyczaj takie mieszkania położone są w starszych budynkach, które potrafią zaskoczyć właścicieli mieszkań nieprzyjemnymi niespodziankami - mogą na Ciebie czekać przykładowo spadające czy butwiejące parapety.

Jeśli zdecydujesz się na kupno takiego mieszkania, bez wątpienia powinieneś sprawdzić właśnie parapety - niejednokrotnie mówi się, iż po ich stanie można określić stan techniczny całego budynku i konkretnego mieszkania. Na obejrzenie takiego mieszkania dobrze zabrać ze sobą fachowca budowlańca, który zauważy wszelkie nieprawidłowości.

Mieszkanie marzeń!
Niezależnie od tego, na którą konkretnie opcję się zdecydujesz, zdecydowanie wcześniej czy później odnajdziesz mieszkanie swych marzeń - tego Ci życzymy!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-21 11:19:55