Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Nowoczesne sposoby zarządzania własnymi pieniędzmi - czy to bez wątpienia bezpieczne?

W dzisiejszych czasach właściwie każdy ma dostęp do swego konta bankowego za pomocą bankowości internetowej - jeżeli masz w domu internet, na pewno Tobie także została zaoferowana taka usługa. Bankowość internetowa praktycznie nikogo już nie dziwi - banki współcześnie niemal prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych, wykorzystujących nowe osiągnięcia technologiczne, metody zarządzania swymi pieniędzmi. Dzisiaj sprawdzimy, jak działają niektóre z nich i sprawdzimy, czy bez wątpienia są całkowicie bezpieczne?

Bankowość w internecie


Bankowość elektroniczna - dostęp do konta na smartfonie
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bankowość elektroniczna to w współczesnych czasach niemal standard proponowany przez każdy bank. Jeżeli chcesz łatwo móc płacić w sieci, a jednocześnie praktycznie na bieżąco mieć dostęp do swojego konta bankowego, wtedy powinieneś uruchomić sobie właśnie e konto. Ta usługa jest właściwie całkowicie bezpieczna - logowanie odbywa się poprzez zaszyfrowane połączenie, zwykle musimy podać swój numer klienta i hasło, a w wielu bankach również jednorazowe hasło SMS. W współczesnych czasach bankowość elektroniczna jest praktycznie zupełnie bezpieczna, zatem nie musisz kompletnie martwić się o bezpieczeństwo swych pieniędzy.

"Appka" na smarftonie


Właściwie każdy bank aktualnie oferuje swoim klientom także dostęp do darmowego konta bankowego za pośrednictwem telefonów komórkowych. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z tego rozwiązania, wówczas musisz unikać różnego rodzaju połączeń z niezabezpieczonymi sieciami wi-fi, gdyż w takim przypadku ktoś mógłby przechwycić Twoje hasło.

Czy omawiany temat bardzo Ci się spodobał? Jeżeli tak, to pójdź dalej oraz zobacz informacje, w które obfituje inny portal.

Jeżeli jednak będziesz tego unikać, a Twój telefon nie ma żadnych wirusów, wtedy zdecydowanie będziesz całkowicie bezpieczny.

Podstawowe zasady jeśli chodzi o bezpieczeństwo


Niezależnie od tego, czy wkrótce zdecydujesz się na e konto czy będziesz chciał zarządzać swymi pieniędzmi za pomocą smartfona, oczywiście musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Hasło do Twego rachunku bankowego powinno być inne niż hasła do innych Twoich kont. Nigdy nie powinieneś podawać nikomu swojego loginu ani hasła ani gdzieś ich zapisywać. Przy płatnościach zbliżeniowych zawsze sprawdzaj dokładnie kwotę zaznaczoną na wyświetlaczu, a jeżeli płacisz kartą w tradycyjny sposób - unikaj podawania jej innym ludziom do ręki.

W zalewie otaczających nas danych ciężko jest znaleźć rzeczywiście przydatne informacje. Z tego powodu jeżeli ciekawi Cię tego typu artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://kohut-kamien.pl/kamien-w-ogrodzie-galeria/).

Jeżeli będziesz przestrzegał tych głównych zasad bezpieczeństwa, wówczas bez wątpienia nie grożą Ci praktycznie żadne kłopoty!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-15 15:55:59