Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jak wykorzystywać energię odnawialną przez cały rok?

Energia ze słońca magazynuje się w ziemi, w wodach gruntowych a także w powietrzu. Aktualnie możemy ją eksploatować za pomocą tzw. pompy ciepła i przez cały rok używać ją do grzania i podgrzewania wody. Użycie pompy ciepła w ogóle nie wymaga zastosowania komina.

pompa ciepła
Napisał: Isle of Man Government
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka pompa wykorzystuje w główne mierze odnawialne źródła energii jak też nie powoduje żadnej emisji szkodliwych substancji. Warto mieć na uwadze, że pompy ciepła (tutaj przeczytasz więcej) zużywają niedużą ilość energii elektrycznej (blisko 25 procent mocy pompy). Oznacza to, że 75% całkowitego zapotrzebowania na energię pokrywana jest energią otrzymaną darmowo ze środowiska .

Rosnące ceny energii elektrycznej i coraz znaczniejsze obciążenie środowiska dają czytelny sygnał: czas najwyższy by począć myśleć o opcjonalnych formach uzyskiwania energii. Energia odnawialna jest energią przyszłości, natomiast pompy ciepła są świetnym rozwiązaniem żeby efektywnie wykorzystywać tę gratisową energię (więcej w temacie: pompy ciepła). W taki sposób można być nie tylko w wyższym stopniu niezależnym, lecz również chronić środowisko .

Zobacz ciekawą ofertę na microBUD.

Pompy ciepła to sprzęty działające na podobnej zasadzie jak chłodziarka albo klimatyzator. Ich zamysłem nie jest jednak odebranie ciepła od owoców czy jogurtów schowanych w chłodziarce, ale oddanie ciepła, zatem to, co lodówka wykonuje na zamienniku umieszczonym z tyłu obudowy. W ogromnym skrócie, pompa pompa zatapialna do wody ciepła biorąc 1 kWh prądu elektrycznego bierze ze środowiska 1-4 kWh ciepła, i potem w całkowitej ilości 2-5 kWh przekazuje to ciepło do otoczenia. Pompa ciepła dostarcza więcej gorąca, aniżeli zużywa prądu i dlatego jest tania w użytkowaniu (mówi się, że ma współczynnik wydajności blisko 2-5). Z tej przyczyny uważa się, że takowe pompy ciepła są odnawialnym źródłem zasilania (znaczącą część ciepła dostarczanego do domu czerpią ze środowiska naturalnego).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-13 14:25:05
Tagi: narzędzia, środowisko