Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Toruń oraz jego atrakcje na najbliższy wypad. Dlaczego warto się do Trunia wybrać i co zobaczyć?

Weekend to czas, gdy możemy odpocząć troszkę od codziennych, żmudnych zadań z tygodnia. Dobrze jest właśnie w weekend doładować baterie oraz zregenerować siły na nadchodzący tydzień. Chyba nie ma fajniejszej opcji aniżeli wyjazd w interesujące miejsce. W Polsce mamy ich na szczęście pod dostatkiem.

Gdy mowa o krótkich wypadach, to na pewno warto poznać fajne miejscowości, które warto odwiedzić. Jedną z tego typu miejscowości na pewno jest Toruń. Nie jest to zapewne aż tak oczywisty z kierunków, natomiast chociażby z takiego powodu z pewnością są tam mniejsze tłumy aniżeli na przykład w Krakowie.

Jak uważasz? Czy ten temat jest ciekawy? Jeśli tak, to odnośnie do publikowanego problemu poznaj szczegóły tutaj.

Zatem, jakiego rodzaju atrakcje w Toruniu warto odwiedzić? Na pewno nie sposób przejść obojętnie obok bardzo ładnej architektury miasta. Sporo odnowionych kamienic, jak również Rynek Starego Miasta są warte tego, żeby chodzić i po prostu podziwiać niesamowitą, głównie gotycką zabudowę. Pełne klimatu wąskie uliczki na pewno będą zachętą do szwendania się po tym ładnym mieście. Warto wdrapać się na Ratusz Staromiejski, aby stamtąd podziwiać Toruń w pełnej krasie.

odbicie - wczasy
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com

Każdy przewodnik po toruniu na pewno wspomni o Muzeum Piernika, bo właściwie z tym specjałem bardzo się Toruń kojarzy. Natomiast nie jest to normalne muzeum, ponieważ można tam obejrzeć nie jedynie pokazy wypieku pierników, ale również samodzielnie spróbować własnych sił. Okaże się to z pewnością fajną atrakcją nie jedynie dla najmłodszych, lecz również do dorosłych. Ci, którzy będą zmęczeni miejskim gwarem mogą wypocząć w jednym z pięknych parków, jak przykładowo Park Miejski, albo spędzić miło czas w Barbarce, czyli dużym terenie rekreacyjnym.

Toruń to również bliskość Wisły, która płynie przez miasto. Warto spacerować Bulwarami, a jeśli pogoda na to pozwoli, to po prostu odpocząć na trawie albo urządzić piknik. Można również obejrzeć Toruń z troszkę innej perspektywy, a konkretnie ze statku na Wiśle. Warto popłynąć jednym z kilku wycieczkowych stateczków, jakie maja w ofercie rejsy różnej długości. A już na pewno nie możemy przegapić nocnej panoramy miasta widzianego z przeciwległego brzegu rzeki. Na taki widok opłaci się poczekać do zmroku. W związku z tym zaplanujmy wypad do Torunia! (strona www)

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 13:32:07