Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jakiego typu zakupić legowisko dla psa? O jakich sprawach należy wiedzieć?

Przyjemne legowisko dla naszego czworonoga to bardzo istotna sprawa. Właściwie dobrane, w najlepszym miejscu zapewni naszemu pieskowi pełen relaks. Legowisko musi być zrobione z właściwego materiału, który jest trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Materiał, z jakiego wykonane będzie spanie dla psa musi być miękki oraz przyjemny w dotyku. Warto bowiem wiedzieć, iż skóra psa, choć porośnięta sierścią, jest bardziej wrażliwa, niż skóra ludzka. Taki materiał jednak poza wygodą musi też być prosty do utrzymania w czystości, a co więcej wodoodporny. Co więcej, posłanie powinno być odporne na zadrapania pazurami. Tym bardziej tego typu musi być legowisko dla szczeniaka, który jest jeszcze bardziej wrażliwy niż dorosły pies. Dość Często właściciele psów pochwalają legowiska, jakie pokryte są materiałem o nazwie kodura, lecz również suedine, w dotyku podobnym do meszku.

spanie dla psa
Napisał: Eselsmann™
Na podstawie: http://www.flickr.com
Miejsce do spania dla psa musi być duże, tak bardzo, by zwierzak mógł bez trudności się na takim legowisku wyciągnąć. Chociaż psy dość często śpią zwinięte w kłębek, to identycznie często wyciągają się w czasie snu. Z tego względu posłanie musi zapewniać psu komfort, i to niezależnie od tego, jaką pozycję przyjmuje w czasie snu. Powinniśmy też zainwestować w większe legowisko ciekawostki, ponieważ wiele psów posiada w nim swoje ulubione zabawki. Jak w domu posiadamy dwa zaprzyjaźnione czworonogi, które preferują razem spać, to najkorzystniej kupić im takie posłanie, żeby mieściły się tam razem. Dobranie miejsca na miejsce do spania to bardzo ważna kwestia, ponieważ jak miejsce nieodpowiednio dobierzemy, to pies nie będzie chciał tam spać. Jak zaś go do tego zmusimy, to będzie się męczył.

Legowisko powinno znajdować się z dala od różnorodnych ciągów komunikacyjnych, aby wędrujący ludzie nie przeszkadzali, psiak zaś, żeby nie zawadzał ludziom. Najkorzystniej dać je w cichym, spokojnym kącie, z dala od odrzwi oraz kaloryferów. Nie umieszczajmy też psiego legowiska blisko głośników ani telewizora, ponieważ może mu to przeszkadzać. Niedobre są także miejsca, w jakich stale świeci światło. Czasem pies nawet potrzebuje kilku legowisk, na przykład w kuchni czy sypialni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-08 10:40:05