Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Gdzie jest wykorzystywana komputerowa grafika, opis najważniejszych metod jej generowania.

Współczesne komputerowe techniki dają naprawdę duże możliwości jeżeli będzie chodzić o tworzenie grafiki. Generalnie komputerową grafikę można podzielić na dwu i trójwymiarową, a każda z nich ma inne przeznaczenie. Grafika 2D to zwykłe, płaskie obrazy, zrealizowane w rastrowej albo wektorowej technologii, ich charakterystyczną cechą jest to, że nie posiadają one głębi.

Z kolei grafika 3D będzie się zajmować modelowaniem trójwymiarowych obrazów dowiedz się więcej, wykorzystuje się przy tym nowoczesne, zaawansowane algorytmy pozwalające na uzyskanie obrazów o doskonałej jakości. Modelowanie 3d wykorzystuje najczęściej technikę rastrową, natomiast wektorowe techniki stosuje się do zrobienia szkiców i obrysów. Samo generowanie kształtów przedmiotów odbywa się za pomocą paru różnych technik. Bardzo często stosuje się siatki wielokątów, w których obiekt będzie określony pod postacią płaskich figur, posiadających wspólne krawędzie oraz wierzchołki. Drugą popularną metodą są voxele, zwane też trójwymiarowymi pikselami, a w pewnych sytuacjach stosowane są też matematyczne równania.

modelowanie 3d
Napisał: CAD Projekt K&A
Na podstawie: CAD Projekt K&A
Samo przedstawienie kształtu to jedna rzecz, natomiast druga to wygenerowanie powierzchni przedmiotów, z uwzględnieniem kolorów, cieni oraz padającego światła. Algorytmy które to wszystko liczą są coraz bardziej zaawansowane, ale też ich używanie wiąże się z koniecznością użycia wydajnego, mocnego komputera.
Tego typu grafika (sprawdź stronę) wykorzystywana jest w wielu różnych dziedzinach życia.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to na pewno sprawi Ci radość informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link szyldy 3D.

Rzecz jasna niezwykle popularne są najróżniejsze gry komputerowe, niektóre z produkcji już teraz przypominają dobrej jakości filmy. Ale coraz częściej te technologie są stosowane podczas projektowania obiektów budowlanych czy modelowaniu rozmaitych przedmiotów, coraz większym zainteresowaniem zaczynają się również cieszyć zaawansowane animacje 3d zobacz więcej.

Dlatego też z reguły sprzęt wykorzystywany do graficznych prac będzie wyposażony w podzespoły z najwyższej półki, mocny procesor i dużą ilość pamięci. Bardzo dużym wsparciem są odpowiednie karty grafiki, które posiadają wspomaganie sprzętowe tworzenia trójwymiarowych obrazów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-08 11:42:05