Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Co jest niezbędne do tego, żeby utworzyć swój serwis w internetowej sieci.

Internet jest coraz powszechniejszy w naszym życiu i wykorzystywany jest w coraz większej liczbie dziedzin. Już w chwili obecnej ocenia się, że duży procent ogólnego handlu jest realizowany właśnie przez sieć, ponieważ jest to po prostu tanie i wygodne. Coraz częściej też można przy pomocy internetowych serwisów zamawiać najróżniejsze usługi, rejestrować się do lekarza czy kupić bilety do teatru.

Strona internetowa na laptopie
Napisał: Serge Kij
Na podstawie: http://www.flickr.com
Możliwości jeżeli chodzi o strony internetowe jest naprawdę sporo. Można wykonać stronę statyczną, w jakiej każda z podstron będzie oddzielnie wykonana, takie rozwiązanie nie jest drogie, lecz jednocześnie rodzi problemy przy ewentualnych modyfikacjach. Bardzo popularne są też najróżniejsze systemy CMS, do których podpiąć można swój graficzny szablon i bardzo prosto stworzyć nawet mocno zaawansowany portal. Jeżeli ktoś będzie się decydował na własnoręczne tworzenie stron internetowych (zobacz więcej tutaj), to powinien się nauczyć co najmniej postaw języka HTML, w jakim ustala się wszystko, co powinno być na stronie wyświetlone.

usługi - internetowa strona
Napisał: Victor van Werkhooven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Domeny nie są kupowane na stałe a tylko dzierżawione, z takich też powodów trzeba je co rok przedłużać. Lecz nie są to jakieś wielkie wydatki, gdyż zależnie od firmy cena za przedłużenie będzie wynosić około stu złotych. Lecz samo posiadanie domeny nie umożliwi jeszcze wyświetlania strony, bo należy jej treść gdzieś fizycznie umieścić. Do tego będzie służył hosting stron (więcej ciekawych informacji pod tym linkiem), to znaczy specjalne miejsce na serwerze widocznym w sieci. Tego typu hosting łączy się z domeną, a po wgraniu na niego plików strona będzie się wyświetlała wszystkim, którzy ją będą odwiedzać.

Spodobał Ci taki tekst? To ekstra, sprawdź stronę reprodukcje obrazów na płótnie pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na podobny temat.Na zakończenie powinno się zadbać o to, aby na stronie coś ciekawego się znajdowało. Obecnie nawet nie posiadając żadnej wiedzy o programowaniu można stworzyć i opublikować w sieci ciekawą stronę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-08 17:10:05