Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Upadłość konsumencka to czasem jedyna opcja dla dłużnika, aby pozbyć się długów

Jeśli wpadliśmy w jakieś problemy i nie możemy spłacić np. pożyczki, to dobrze będzie zastanowić się nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Wszystko to jest precyzyjnie zapisane w przepisach, a zatem jeżeli ten temat nas zaciekawi, to powinniśmy sporo poczytać lub udać się do prawnika.

syndyk-Warszawa
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzeba powiedzieć, iż upadłość konsumencka dotyczy tylko osób prywatnych, które nie są przedsiębiorcami. Życie przynosi bardzo rozmaite niespodzianki i czasem nie ze swojej winy wpadniemy w kłopotliwą sytuację oraz nie będziemy w stanie spłacać długu. Jeśli zatem interesuje nas upadłość konsumencka warszawa jest miejscem, w którym bez problemu znajdziemy porządną kancelarię, która nam doradzi oraz się zajmie naszą sprawą. Warto wspomnieć, iż przepisy szczegółowo określają, które wierzytelności mogą być umorzone. Nie da się np. uwolnić od zobowiązań alimentacyjnych. Jeżeli więc stwierdzimy, iż pomoże nam upadłość konsumencka Warszawa jest miastem, gdzie z łatwością odnajdziemy świetnych adwokatów. Naturalnie niezwykle ważne jest również to, aby stwierdzić czy w obecnej sytuacji znaleźliśmy się ze swojej winy, poprzez zaniedbanie, czy ze względu na zupełnie inne okoliczności.

Warto mieć w pamięci, że jeżeli wierzyciel chce odzyskać jakiekolwiek fundusze, to musi zgłosić własną wierzytelność. Jeżeli tego nie zrobi, to automatycznie nie weźmie udziału w postępowaniu upadłościowym.

Pokrewny serwis przygotował zbliżone informacje. Jeżeli Cię one interesują, to kliknij tu i zobacz więcej porad na stronie (http://www.taxstudio.pl/ksiegowosc/) publikacji, którą tam znajdziesz.

Warto jednakże powiedzieć, że brak zgłoszenia nie sprawia, iż prawo wierzycieli do odzyskania długu wygaśnie. zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym jest zatem (zobacz zalecamy tą stronę) niesłychanie istotne i trzeba o to się zatroszczyć, jeżeli ktoś chce odzyskać jakieś pieniądze od zadłużonego. Dobrze będzie więc nająć dobrego prawnika albo poczytać różne artykuły w Necie, żeby dowiedzieć się więcej. Bez wątpienia zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym jest fundamentalne, jeśli wierzyciel chce odzyskać pieniądze.

Wszystkie sprawy upadłościowe są bardzo skomplikowane. Dobrze będzie więc zatrudnić doświadczonych prawników, którzy poprowadzą taką sprawę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-20 12:55:21