Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

W jaki sposób zorganizować promocję własnej działalności

Kiedy wpadnie nam do głowy pomysł założenia własnej działalności, duża część nas szybko się poddaje – no bo jak to ja otworzę własną firmę, ja? I w ogóle jak się za to zabrać? Przecież to niemożliwe.

reklama - marina
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
ogląd - reklama
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
I właśnie Ci, którzy tak myślą, mylą się. Naturalnie nie zalicza się to do najłatwiejszych zadań, jednakże jest to jak najbardziej możliwe do wykonania wyzwanie. Od czego trzeba zacząć? Oczywiście od zorganizowania sobie planu działania – musimy obmyślić każdy etap, aby być przygotowanym na wszelkie trudności – a takie na pewno staną na naszej drodze. Nie okłamujmy się – nie żyjemy w raju, problemy na pewno nas dopadną. I kiedy już będziemy zadowoleni, bo wymyślimy nazwę naszej działalności i jeszcze będzie ona nam się podobać, to potem musimy przejść to mniej radosnych zadań – czyli załatwienia formalności no i tu rozpoczynają się schody. Czekają nas niekończące się kolejki w urzędach, na pewno dopadnie nas wtedy mnóstwo chwil zwątpienia, kiedy wykrzyczymy sobie – nie, dosyć, ale nie wycofujcie się tak łatwo! Pomyślmy o naszym celu – zadowolenie z osiągnięcia go będzie gigantyczne. Warto powalczyć. Gdy już zwyciężymy batalię z urzędem, możemy śmiało przejść do następnego etapu – nareszcie nasza działalność została zarejestrowana i możemy zacząć zajmować się tym jak ją rozreklamować. Z pewnością wielu z nas wie, że marketing to niezwykle ważna sprawa i tak naprawdę bez dobrej reklamy nie zdziałamy wiele. Oczywistym jest, iż na początku bardzo ciężko wypromować swoją działalność, szczególnie jeżeli jest ona mała, ale kiedy już nam się to uda, klienci sami nam pomogą. Od czego trzeba zacząć promocję działalności? Najprostszą i chyba najbardziej powszechną formą promocji są ulotki. Jest to tani i stosunkowo szybki sposób na promocję marki. Na pewno każdemu z nas została kiedyś włożona do ręki ulotka promująca czyjeś usługi. Jednak stworzenie dobrej ulotki to też sztuka – musi ona być głównie atrakcyjna graficznie – nikt nie zechce skorzystać z naszych usług jeśli ulotka mu się nie spodoba. Druga zasada – nasza ulotka powinna być przejrzysta – tak, by od razu po rzuceniu okiem było widać co oferujemy. Ulotki to jedna z ważniejszych spraw jeżeli pragniemy wypromować markę, bowiem to one właśnie trafiają do przyszłych klientów. Z tego powodu też musimy zatroszczyć się o to, aby były na nich wszystkie ważniejsze informacje. Równie ważny jak ich projekt jest także druk ulotek – trzeba wybrać porządną drukarnię, która dobrze odwzorowuje kolory. Nie będzie to trudne zadanie, ponieważ aktualnie jest mnóstwo drukarni, które proponują bardzo dobrej jakości usługi, trzeba tylko takich poszukać. Dobrym wyjściem jest także internetowa drukarnia, dzięki czemu załatwimy wszystko bez wychodzenia z domu, co tylko zaoszczędzi nam czas. Brzmi fantastycznie, prawda? Na profilu takiej internetowej drukarni na pewno będą zamieszczone przykładowe druki, co umożliwi nam dokonać właściwego wyboru.

Widzimy zatem, iż otwieranie działalności, a kolejno jej promocja związane jest z wieloma zadaniami, jednak, jeżeli uda nam się wszystko zrobić, będziemy bardzo zadowoleni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-13 11:21:27