Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Skuteczne metody poszukiwania zatrudnienia

Mimo, iż bezrobocie w naszym kraju ciągle spada, sporo osób ma niemały kłopot ze znalezieniem zatrudnienia. Powodów takiego stanu rzeczy jest sporo. Z jednej strony winne są niewysokie kwalifikacje, z drugiej niechęć do mobilności. Niezwykle nierzadko jest też tak, iż wymagania rynku pracy względem kandydatów są mocno wygórowane, co niestety nie znajduje odzwierciedlenia w oferowanym wynagrodzeniu. Jak szukać pracy, aby ją odnaleźć?

powiększenie - pieniądze
Napisał: Arek Olek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdecydowanie na wszelkie dostępne sposoby. Warto o własnych planach poinformować bliskich, którzy być może będą w stanie pomóc. Właściwie jest także systematycznie studiować duże portale z ogłoszeniami i wysyłać dokumenty aplikacyjne na wszelkie interesujące nas stanowiska. Miejmy w pamięci, ażeby nie kierować się za bardzo oczekiwaniami, gdyż bardzo nierzadko są one na wyrost. Jeżeli spełniamy większość kryteriów, wyślijmy aplikację. Wiele miejsc pracy korzysta aktualnie z usług pośredników pracy, toteż właściwie jest także skontaktować się z kilkoma firmami tego rodzaju w celu stworzenia swego wirtualnego CV. (czytaj dalej)

Profil zawodowy winniśmy założyć także w największych portalach internetowych w rodzaju Linkedin, na jakich poszukiwania prowadzi szereg headhunterów. Jeśli interesuje nas także praca za granicą, będziemy mieli trochę większe pole manewru. Możemy bowiem poszukiwać ogłoszeń zamieszczonych na polskich witrynach jak i tych zagranicznych. Wyraźnie zwiększy to nasze prawdopodobieństwo na odnalezienie pracy. Jeśli nie możemy znaleźć zatrudnienia w naszej okolicy, a nie zamierzamy się przeprowadzać, musowo pomyślmy o zdalnym zatrudnieniu. Nierzadko jest to praca dla niepełnosprawnych, lecz nie tylko. W taki sposób pracują zwykle informatycy, copywriterzy, graficy, projekt managerowie i tak dalej. (zobacz dalej)

Możliwości jak widać jest wiele. Jeżeli pomimo wysiłków nie możemy odnaleźć pracy, obowiązkowo przejrzyjmy nasze dokumenty aplikacyjne, być może przedstawiamy się w niezbyt korzystnym świetle.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-04 15:55:33