Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jakie mamy najbardziej popularne typy ogrodzeń? Co to jest ogrodzenie gabionowe?

Jeśli chcemy ogrodzić własną działkę, będziemy musieli dobrze przemyśleć, jakie rozwiązania chcielibyśmy zastosować. Wybór jest naprawdę duży, dlatego warto pomyśleć dobrze, zanim podejmiemy decyzję. Jakie mamy najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń? Czym się one charakteryzują?

Wysokie ogrodzenie gabionowe
Napisał: Legi
Na podstawie: Legi
Ostatnio coraz bardziej popularne stają się ogrodzenia gabionowe. Coraz częściej można je zauważyć, w postaci ogrodzenia lecz również jako forma dzielenia przestrzeni w obrębie działki. Pod taką mało mówiącą nazwą kryje się bowiem coś w postaci małej architektury ogrodowej. Można tak to nazwać, gdyż ogrodzenie takie składa się ze stalowych prętów, jakie wypełnia się dowolnym rodzajem kamieni. Całość tworzy ładną aranżację, a przy okazji daje sporo możliwości, jeśli chodzi o kształt i wysokość. Forma takiego ogrodzenia całkiem zasłania posesję, a przy okazji jest całkiem ładną ozdobą. W zależności od tego, czy chcemy użyć kamienia drobnego czy też grubszego, musimy użyć siatkę zewnętrzną z większymi albo mniejszymi oczkami. Bardzo ładnie prezentuje się wypełnienie z jasnych otoczaków albo kolorowego szkła. Natomiast często też używa się standardowych otoczaków do tego typu ogrodzenia.

Ogrodzenie dla domu - wizualizacja
Napisał: UC Davis Gateways Project
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dosyć często stosowane są panele ogrodzeniowe. Trzeba powiedzieć, że są szybkie i proste jeśli chodzi o montaż. Występują one często w tej formie, że do stalowej ramy przyjmowane jest mniejsze, drewniane wypełnienie. Są to przykładowo listwy lub rzerdzie. Należy pamiętać, że tak jak w przypadku wszystkich drewnianych ogrodzeń, tak tu również użyte drewno musi być odpowiednio przygotowane. Powinno być sezonowane oraz zabezpieczone przed wilgocią, pleśnią i grzybami oraz jak i wo ogóle przed różnymi warunkami atmosferycznymi.

Na pewno całkiem ładnie prezentuje się ogrodzenie gdzie wykorzystane są rośliny, chodzi oczywiście o wszystkim znany żywopłot. Będzie on tańszy, aniżeli inny typ ogrodzenia, szczególnie gdy sami zrobimy go od początku z niewielkich sadzonek. Należy jednak być przygotowanym na to, iż takie ogrodzenie wymaga stałej pielęgnacji, a to oznacza, że na pewno nie jest dla kogoś, kto nie przepada za pracą w ogrodzie. Jednak na pewno bardzo ładnie się taki żywopłot prezentuje i komponuje z otoczeniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-30 15:23:35