Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jak dobrze wychowywać psa? Parę praktycznych porad

Nie bez kozery mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka - jeżeli kiedykolwiek miałeś swojego zwierzaka, wtedy zdecydowanie dobrze wiesz, że jest to szczera prawda. Pamiętaj jednakże, iż zawsze - zwłaszcza w wypadku większych zwierząt - należy je właściwie wychować tak, aby Wasze wspólne życie było naprawdę super. Dzisiaj podpowiadamy jak to zrobić!

kojec dla psa
Napisał: Christopher "Rice"
Na podstawie: http://www.flickr.com

Krok pierwszy - spanie
Jeśli Twój pies jest pieszczochem, oczywiście będzie pragnął spać z Tobą na tym samym łóżku. Nie możesz mu na to pozwalać, gdyż właściwym dla niego miejscem będzie specjalny kojec dla psa. Oczywiście możesz położyć go w swoim pokoju, jednakże specjaliści zwykle polecają, żeby legowisko ciekawostki dla psa było umieszczone w innym pokoju - to sprzyja zbudowaniu prawidłowych relacji między właścicielem a zwierzakiem.

Krok drugi - jedzenie
Nie możesz również uczyć psa, iż wolno mu jeść Twoje jedzenie - powinien mieć właściwą własną karmę i oczywiście nie powinien żebrać o jedzenie przy stole. Jeżeli masz w domu specjalne legowisko legowisko ortopedyczne dla psa, niedaleko niego winny być położone miski z karmą i wodą. Jeżeli będziesz przestrzegał kilku podstawowych zasad, zwierzak szybko zrozumie, iż powinien jeść w przeznaczonym do tego miejscu. Jednocześnie nie możesz stawiać misek za blisko legowiska, bowiem kojec dla psa z pewnością nie jest miejscem właściwym do tego, żeby znajdowała się tam karma czy inne rzeczy związane z jedzeniem.

Jak odpowiednio wychować psa w domu?
Jeśli czujesz się na siłach, wówczas możesz spróbować wychować psa osobiście. Wtedy możesz kupić parę książek z dobrymi poradami dla takich początkujących trenerów jak Ty. W internecie również znajdziesz wiele wszelkiego rodzaju filmików instruktażowych, z których możesz naprawdę sporo się dowiedzieć. Dodatkowo możesz porozmawiać ze znajomymi, którzy tresują swoje zwierzaki - z pewnością będą mieli dla Ciebie mnóstwo cennych porad.

Kursy dla psów
Możesz również zapisać swojego zwierzaka na specjalny kurs. Zwykle po tego rodzaju pomysły sięga się w przypadku większych psów - wówczas trener nauczy zwierzaka podstawowych rzeczy, ale Ty także będziesz musiał skutecznie ćwiczyć z nim w mieszkaniu. Jeżeli przyłożysz się do tego zadania, na pewno osiągniesz naprawdę świetne efekty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-21 06:47:43