Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Zbadaj zadowolenie własnych klientów

W dzisiejszych czasach na rynku jest ogromna konkurencja, praktycznie w każdym sektorze. Nic w tym dziwnego, bowiem ludzie preferują otwierać swoje firmy niż pracować u kogoś. Dlatego jeżeli jesteś menadżerem wielkiej, prężnie działającej firmy, nie powinieneś spocząć na laurach. Bowiem na każdym kroku na twoich odbiorców czyha konkurent, pragnący ci ich odbić. Oprócz regularnego polepszania jakości usług i wdrażania interesujących pomysłów, warto od czasu do czasu sprawdzić satysfakcję naszych klientów.

Reklama
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jako użytkownik, pewnie nie raz odzywały się u ciebie kampanie SMS, za pomocą których dana firma próbowała sprzedać ci którąś usługę lub spytać o zdanie na o niej. Jest to bardzo popularna opcja, dlatego warto z niej skorzystać również u siebie w kompanii. Na pewno posiadasz bowiem bazę kontaktów stałych klientów, dlatego jesteś w stanie do nich się odezwać z krótkim pytaniem - oczywiście odpowiedź na nie może być bezpłatna, nie chcemy bowiem naciągać naszych odbiorców na niepotrzebne wydatki. badanie satysfakcji klientów można także przeprowadzić droga online, z użyciem krótkiej ankiety. Należy wówczas za pomocą skrzynki e-mail wysłać kilka pytań z zachętą o odpowiedź. Pewnie, że każdą z tych opcji należy nieco uatrakcyjnić, możemy personom, które udzielą nam odpowiedzi, zaproponować udział w loterii fantowej, lub niewielki rabat na nabyte w przyszłości produkty.

Lecz w jaki sposób uskutecznić badanie satysfakcji klientów? Jest to bardzo proste, wystarczy zgłosić się do firmy świadczącej usługi tego rodzaju. Za niedużą opłatą, zorganizują oni za nas całe wydarzenie, my będziemy musieli tylko przedstawić nasze oczekiwania. Fachowcy rozplanują ankietę, która pomoże w prosty i szybki sposób otrzymać odpowiedzi na frapujące nas pytania. Przeprowadzą kampanie SMS, używając twojej bazy numerów, po jej skończeniu prześlą nam odpowiedzi zainteresowanych klientów wraz ze statystykami odpowiedzi. Aby zlokalizować firmę tego rodzaju, wystarczy skorzystać z internetu.

Analogiczny portal publikuje inne tego typu artykuły. Jeżeli Cię one intrygują, to kliknij tu i zobacz więcej porad pod linkiem (http://www.studioprinter.pl/tablice-reklamowe-ozdobne-drewniane/) publikacji, którą tam znajdziesz.

Wpisz do swojej przeglądarki odpowiednią frazę, przykładowo "kampanie internetowe". Ukaże ci się sporo firm tego rodzaju, warto odwiedzić kilka z nich dla porównania. Pewno na każdej z nich spotkamy zakres oraz cennik usług.

Wielu z nas pragnie, aby nasi klienci byli ukontentowani z oferowanych przez nas serwisów i nie odchodzili do konkurencji. Jeżeli pragniemy trzymać rękę na pulsie, musimy kontrolować zadowolenie konsumentów na bieżąco. Niezwykle pomocna do tego będzie kampania mailowa oraz SMS. Aby przeprowadzić je, potrzebujemy zatrudnić odpowiednią firmę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-20 10:50:44