Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Fundacja dla dzieci – na co przeznacza 1% z rozliczenia PIT?

Im bliżej końcówki kwietnia, tym więcej w prasie, radiu i telewizji pojawia się wiadomości o zbliżającym się końcu podatkowych rozliczeń. Bo właśnie wtedy mija okres, gdy przesłać należy do urzędu skarbowego podatkowe zeznanie. Jeżeli trzydziesty kwietnia przypada na weekend, to wówczas pit można będzie złożyć w pierwszym dniu maja, w każdej innej sytuacji data ta jest ostateczna.

W ustawie nie wskazano terminu, w którym pieniążki otrzymane z odpisów 1% podatku muszą być wydane. Zależy to od samej organizacji OPP, od jej projektów czy od potrzeb które mogą się pojawić. Istotne jest to, by jednoprocentowe wpływy były wydawane na działalność pożytku publicznego. Ten akt prawny obowiązuje od początku wejścia w życie rozporządzenia o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Nie przekształciła go nowelizacja z 2015 r. Pojawiły się jednakże ponadprogramowe obowiązki powiązane z księgowaniem podobnych wydatków.

Przekaż 1% podatku na chore dzieci
Napisał: Donnie Ray Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podejmowanie dużej liczby mniej bądź bardziej istotnych wyborów tego typu zajmuje w dzisiejszych czasach istotny czas, który wielu ludziom ucieka nadzwyczaj prędko przez palce – dlatego im szybciej zdobędzie się niezbędne informacje o działaniach wybranej fundacji, tym lepiej.

Chcesz poznać coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www c.v. klauzula na pewno okaże się dla Ciebie wartościowa, gdyż przeczytasz tam sporo tego typu danych.

Przekazanie 1% na pomoc dla chorych dzieci (więcej ciekawych wskazówek pod tym linkiem) nie kosztuje niczego ze strony podatnika – jeżeli w czasie wypełniania rozliczenia podatkowego żadna kwota nie jest oddana tym sposobem, będzie ona przekazana na różne potrzeby ustalane poprzez samorządy.

Jeśli masz zamiar podarować swoją część 1% podatku przejdź do Fundacja Pomocy Dzieciom!

Przy wypełnianiu zeznania warto pomyśleć o tym, aby odpowiednio zagospodarować swój jeden procent. Możliwość dania tych pieniędzy dla jednej z uprawnionych do tego instytucji jest możliwa od dość dawna, i naprawdę warto z niej skorzystać. Taki 1% dla chorych dzieci, przekazany przy zeznaniu może pozwolić na przykład na zakup wyposażenia leczniczego czy kosztowne zabiegi.

Jeśli ktoś będzie potrzebował się dowiedzieć, komu przekazać 1 podatku, to takie wykazy bez problemów można znaleźć w sieci internetowej, a większość instytucji uprawnionych do tego również umieszcza informację na swoich internetowych stronach. Aktualnie samo przekazanie jednego procenta jest niezwykle łatwe. Wystarczy w odpowiednim miejscu w formularzu wpisać wybrany numer instytucji, a wykonaniem przelewu powinien się już zająć urząd skarbowy. Jeśli ktoś by chciał dokładniej sprecyzować, na co przeznaczone mają być jego pieniądze, to również na picie będzie mógł to zrobić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-14 15:33:47