Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Polska firma w Niemczech może otworzyć własny oddział. Czy znamy niemieckie prawo pracy?

W ostatnich latach rośnie ilość osób pracujących w Niemczech czy też prowadzących tam interesy. Trzeba mieć orientację w tamtym systemie prawnym.

Czy powiemy jakie jest niemieckie prawo - sprawdź nas - pracy (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie)?


Niemieckie prawo pracy może się różnić od polskiego. Jeżeli planujemy założyć zagranicą filię swojego zakładu oraz zatrudniać miejscowych, to koniecznie powinniśmy się dowiadywać jakie okazują się być u nich prawa pracy. Ma szansę się bowiem okazać, że niemieckie prawo - więcej na temat - pracy będzie się mocno różniło od polskiego, a co się z tym wiąże, bez sensu będziemy narażali się na kary. Co więcej, trzeba zaznaczyć, że tego wszystkiego powinno się dowiedzieć na samym początku, by później nie być nieprzyjemnie zaskoczonym. Dlatego też potrzeba na przeróżnych sytuacjach sprawdzić, jak konkretnie to niemieckie prawo pracy funkcjonuje oraz czego możemy oczekiwać.

malowidło - pieniądze
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Może być taka sytuacja, kiedy będzie cię interesował radca prawny w niemczech (zobacz tutaj). Jest przynajmniej paręnaście kancelarii, które specjalizują się w takim zakresie. Gdy jesteś o coś oskarżony, miałeś wypadek samochodowy, nie dostajesz na czas pensji, dostałeś wypowiedzenie z pracy lub chcesz sprzedać coś wartościowego może warto skorzystać z porady polskiego adwokata? Czasem jest to wręcz nieuniknione.
Myślisz o otwarciu firmy poza krajem? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, jeżeli chcesz otrzymać informacje odnośnie sposobu założenia firmy w Niemczech. Jakie procedury związane są z jej uruchomieniem? W jaki sposób zatrudnić pracowników?
Radca wtajemniczy cię w przepisy prawne, jakie odnoszą się do twojej branży. Nie życzymy takiej sytuacji, ale kancelarie pośredniczą też w przypadku konieczności windykacji zaległych należności.

Jeżeli ciekawi nas windykacja w niemczech, możemy korzystać z biegłej pomocy firm windykacyjnych, które posiadają w tym zakresie wyśmienite doświadczenie i wiedzę, a także dobre kwalifikacje. Marka taka będzie kontaktować się z dłużnikiem na rozliczne sposoby, przykładowo telefonicznie bądź mailowo i przedstawi mu wezwanie do zapłaty. Jeżeli windykacja w Niemczech nie przyniesie oczekiwanych wyników, wtedy zdoła zostać wytoczona sprawa sądowa. Oczywiście firma windykacyjna cały czas będzie nas informować o całym procesu sprawy, byśmy mogli na bieżąco śledzić rozwój sytuacji.

Skorzystanie z propozycji biegłej i doświadczonej firmy z pewnością okaże się ogromnie pomocne i zdoła efektywnie rozwiązać nasze problemy. Powinno się więc poszukać firm, jakie zajmują się fachową windykacją za granicą, na przykład w Niemczech. W Sieci błyskawicznie odszukamy polecane oraz rekomendowane przedsiębiorstwa windykacyjne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-17 11:09:09