Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Uczenie się języka polskiego - wybierz odpowiednią szkołę dla obcokrajowców

Jak wiadomo w licznych polskich miastach żyje wiele ludzi pochodzących z obcych krajów. Często są oni zainteresowani dłuższym pobytem w naszym kraju. Jak wiadomo mówienie w Polsce po angielsku nie jest oczywistością, toteż obcokrajowcy wcześniej czy później muszą nauczyć się naszego rodzimego języka po to, by móc w jakikolwiek sposób porozumiewać się z otoczeniem: z ludźmi na mieście, w autobusie czy w pracy.

Polish lessons - polska szkoła językowa
Napisał: World Literature Today
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obcokrajowcy rozpoczynający mieszkanie u Nas będą pewnie mieli duże problemy z komunikacją, dlatego też powinni tak szybko jak się da zacząć naukę języka. Lecz spore znaczenie będzie miało to, na jakie kursy się wybiorą, bo ich oferta jest rzeczywiście duża. W pierwszej kolejności trzeba się dowiedzieć, jaką metodą uczy dana szkoła języka polskiego i skonfrontować to z potrzebami obcokrajowca. Jeżeli będzie on potrzebował bardziej zapoznania się z gramatyką, to powinien znaleźć kurs, na którym na to będzie kładziony odpowiedni nacisk. Za to osobom które potrzebują się nauczyć mowy potocznej zdecydowanie bardziej polecane będą "polish lessons" (tutaj są dobre kursy dla obcokrajowców) prowadzone właśnie w taki sposób. Ważne będzie, aby dana szkoła miała certyfikowanych lektorów, w języku polskim każdy z nas mówi, ale nie oznacza to wcale że sprawdzi się jako nauczyciel.

Dlatego też warto przed wyborem kursu "polish for foreigners" (sprawdź to) zorientować się, na co będzie kładziony nacisk podczas zajęć. Ważni są również lektorzy, z powodu tego na to, że kursy prowadzone będą dla obcokrajowców, to muszą wiedzieć oni, jak ich uczyć. Całkowicie innego rodzaju zajęć będą potrzebować osoby chcące poznać dobrze gramatykę i reguły rządzące naszym językiem, w ich przypadku potrzebny będzie całkowicie inny rodzaj zajęć, niż przy treningu mowy.

Nauka języka Polskiego
Napisał: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak można zauważyć, oferta szkół proponujących kurs języka polskiego cały czas się zwiększa. W części z nich takie kursy to jedna z wielu propozycji do wyboru, z kolei inne specjalizują się tym w tym obszarze. Lecz podczas wyboru tak bardzo istotne to nie będzie, warto natomiast mieć na uwadze kilka ważnych spraw. Przede wszystkim ważna jest metoda, jaką prowadzony będzie dany kurs. Zupełnie czego innego oczekiwać będzie osoba która po prostu chce nauczyć się dobrze mówić, jeśli chodzi o nią najbardziej odpowiednie będą zajęcia ukierunkowane właśnie na coś takiego.

Kiedy więc marzy Ci się znajomość języka polskiego, nawet w podstawie, to faktycznie dobrze sprawdzić jakie są możliwości nauki tego języka. Po kilkunastu lekcjach wciąż będziemy zszokowani tym jak wiele się dzieje w tym języku, ale powoli uda nam się wszystko rozgryźć i po kilku tygodniach będziemy w stanie powiedzieć już coś sensownego w języku polskim, a co dopiero po paru miesiącach nauki. Tak, więc nie ma, co przejmować się początkowymi niepowodzeniami i po prostu robić wszystko, aż język polski przestanie być nieodkrytą zagadką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-14 15:22:11