Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Kilka istotnych wiadomości na temat naprawy wrzecion, które często się wykorzystuje w wielu obrabiarkach i maszynach.

Różnego rodzaju obrabiarki wykorzystywane są bardzo często w zakładach przemysłowych, lecz również zastosowaniach domowych. Pewnie niewiele jest domów, w jakich nie byłoby klasycznej wiertarki, a w sporej ich części znajdą się również szlifierki czy nawet nieduże tokarki. Urządzenia te będą w mniejszym lub większym stopniu użytkowane, jednak bez względu na producenta czy wielkość w pewnym momencie mogą się zepsuć lub naturalnie zużyć.

Przy maszynach które posiadają wał obrotowy często psującym się elementem są wrzeciona, odpowiedzialne za trzymanie narzędzia lub (warte przeczytania) obrabianego przedmiotu. Mają one różną konstrukcję, w zależności od typu takiej maszyny jak też marki, dlatego też niekiedy ich naprawa może wymagać specjalistycznych narzędzi czy umiejętności. Lecz bez ich należytego stanu wytwarzane elementy mogłoby nie posiadać parametrów jakościowych, lub (dodaj serwis do stron zaufanych) nawet używanie maszyny mogłoby stanowić zagrożenie dla ludzi. Na szczęście w większości przypadków nie ma potrzeby kupowania nowego, niekiedy dość kosztownego elementu, a w zupełności wystarczy odpowiednio przeprowadzona regeneracja wrzecion.

frezarka wrzecionowa
Napisał: Proma
Na podstawie: Proma
Na rynku działają specjalistyczne firmy, które zajmują się tego typu usługami. Przede wszystkim korzystają z nich mechaniczne czy produkcyjne zakłady, które mają na swoim wyposażeniu różnorakie maszyny i urządzenia do obróbki. Jak się w praktyce okazuje, profesjonalna naprawa wrzecion znacznie bardziej się opłaca, niż zakup całkiem nowych części, z tego też powodu na brak pracy takie firmy na pewno nie narzekają. Standardowa regeneracja zaczyna się od zdemontowania całego modułu a następnie dokonaniu koniecznych pomiarów w celu sprawdzenia wszystkich wymiarów.

Jeżeli niezbędne są do wymiany lub naprawy jakieś podzespoły, to się je naprawia albo wymienia, a następnie wrzeciono jest składane. Na koniec wykonuje się precyzyjne wyważenie, po jaki urządzenie powinno chodzić wydajnie i zgodnie z założonymi parametrami. Odpowiednio wykonana regeneracja może pozwolić na znaczne wydłużenie pracy obrabiarki bez konieczności zakupu kosztownych części zamiennych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-10 16:07:14