Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

W jakich okolicznościach wykorzystuje się analizę pisma ręcznego? Co poleca się o niej wiedzieć?

Składając podpis na dokumencie trzeba mieć świadomość konsekwencji, jakie będą się z tym wiązać, ponieważ niekiedy dotyczy to bardzo ważnych spraw. Jednak czasami pojawiają się przypadki, że na dokumencie widnieje kogoś podpis, a mimo wszystko taka osoba jest zdania, że to nie ona to zrobiła.

Jednak niejednokrotnie mogą się zdarzyć przypadki, że podpis zaczyna być kwestionowany, czy przez samą osobę, która go niby złożyła, czy przez kogoś innego. Niejednokrotnie przecież się zdarzają fałszerstwa na najróżniejszych umowach, a potem niewinna osoba musiałaby ponosić konsekwencje finansowe czy prawne.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, zobacz ten link - to bez dwóch zdań świetne omówienie (http://mengarnitury.pl/pl/page/5/O_nas/) tego tematu. Koniecznie to przeczytaj!

Często wątpliwości pojawiają się także przy testamentach, pomimo tego że powinny być one napisane w całości pismem ręcznym, to także przytrafiają się przypadki fałszerstw. Na szczęście dzięki współczesnej wiedzy i technicznym możliwościom tego typu przypadki można zbadać i stwierdzać autentyczność konkretnego dokumentu. Tym wszystkim zajmuje się analiza grafologiczna, a specjalistami, którzy wykonują wszelkie analizy i badania, są grafologowie - zobacz koniecznie.

Analiza pisma ręcznego (odwiedź ten link) jest wykorzystywana zawsze tam, gdzie występują przesłanki stanowiące, że mogło dojść do fałszerstwa. Z reguły przy wyłudzeniach czy potwierdzeniu autentyczności testament. Często przeprowadzana jest jest weryfikacja opinii grafologicznej. Grafolog opierając się na przedłożonych próbkach pisma ocenia czy są prawdziwe.

Jeżeli chciałbyś rozszerzyć swoją wiedzę, to przeczytaj kluczowy artykuł (https://lombardtargowek.pl/pozyczki/). W tekście wyłożyliśmy precyzyjne oraz interesujące informacje.

Przeważnie jest to analiza na prośbę sądu. Dostępna jest opcja zamówienia takiej analizy na prywatne potrzeby. Prawdziwość oceniona przez grafologa jest rzecz jasna brana pod uwagę, a niekiedy nawet, jest decydująca. Sfałszowanie czyjegoś podpisu jest właściwie niemożliwe, podobnie jak dokumentu. Linia oryginału jest odmienna niż linia kopii.

biznes - stykówka
Napisał: Łukasz Miśkiewicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak się przynajmniej w pierwszym momencie wydawać może ludziom, którzy oglądają dokument. Jeśli jednak są jakieś wątpliwości w tym temacie, to konieczne może być ocenienie wszystkiego przez osobę zajmującą się weryfikacją ręcznego pisma, to znaczy przez grafologa. Z tych usług korzystają bardzo często sądy oraz policja, w celu ustalenia i weryfikacji materiałów dowodowych. Lecz również daje się im różnego rodzaju badania prywatnych dokumentów, na przykład sprawdzenie autentyczności podpisów na różnego rodzaju testamentach i umowach. Żeby stać się zawodowym grafologiem trzeba w pierwszej kolejności skończyć studia, w naszym kraju kilka uczelni ma ten przedmiot w swoim grafiku, ale też dużo pracy włożyć w samodzielny rozwój i naukę.

Wykształcenie psychologiczne jest potrzebne do uwzględnienia analizy pisma manualnego jako metody badawczej w dziale psychologicznym. Ale już grafolog-kryminalistyk nie musi być jednocześnie psychologiem. Niezależnie czy chcemy pracować jako grafolog-kryminalistyk, czy chcemy uwzględnić grafologię jako metodę psychologiczną konieczne jest zdobycie znacznie szerszej wiedzy z zakresu grafologii. Kilka uczelni w naszym kraju uwzględnia studia podyplomowe z działu grafologii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-08 15:19:19