Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jak zabrać się za odnowienie ogrodu?

Kiedy będziemy mieli ogród, to musimy zatroszczyć się o to, by pojawiły się w nim dobre drzewa. Dlatego właśnie potrzeba się namyślić, czy pragniemy posiadać choć niewielki sad, czy może jedynie pragniemy inwestować w krzewy ozdobne.

Bardzo interesującą odmianą pośród traw ozdobnych, która ma bardzo szerokie zastosowanie jest miskant chiński. Bez względu na to, jaki gatunek trawy wybierzemy, musimy pamiętać, że są to rośliny niezwykle ekspansywne. Tego typu trawy raczej nie nadają się do sadzenia w małych ogrodach. Naprawdę szybko zajmą w nich sporą przestrzeń.

Rozpoczynając jakiekolwiek prace ogrodowe, trzeba się głównie zaopatrzyć w dobry sprzęt. Narzędzia do ogrodu takie jak grabie, motyka bądź szpadel to bezsprzecznie minimum. Bez nich, nasze prace nie będą nazbyt skuteczne. Dobrze jest zatem znaleźć w sąsiedztwie sklep ogrodniczy, jaki sprzedaje sprzęt wysokiej klasy. Kupno narzędzi to inwestycja na lat, toteż nie oszczędzajmy przesadnie, gdyż momentalnie zorientujemy się, że tanie narzędzia jedynie solidnie wyglądają na sklepowych półkach. Wyginające się szpadle lub łamiące widły są w tego typu przypadkach niezwykle częste. Gdy już zakupimy niezbędny sprzęt, obowiązkowo zaprośmy do pomocy domowników. Dzięki temu w krótkim czasie poradzimy sobie z naszym ogródkiem i sprawimy, iż wreszcie będzie on cieszył nasze oko.

malowidło - owoce
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Kilka lat temu, na polski rynek borówek wybiła się borówka amerykańska (prosto z tego źródła). Ma ona większe i słabiej barwiące jagody, które są mniej cierpkie od naszej polskiej jagody. Niewątpliwą dobrą cechą tej jagody, to jej prosta hodowla. Ponieważ owoce borówki zazwyczaj nie są tanie, posiadanie kilku krzewów w donicy, może być dla nas niezwykle korzystną inwestycją. Niedawno, godna uwagi stała się też jagoda kamczacka. Rzadziej osiągalna w marketach, lecz znacznie łatwiejsza do uprawy od jagody amerykańskiej. Jej jagody są podłużne oraz nie są aż tak słodkie. Znacznie bardziej smakowo przybliżają polską borówkę.
Powstało sporo upraw borówki amerykańskiej oraz jagody kamczackiej.

Spora popularność tych owoców wręcz zapewnia coroczny dochód z ich zbiorów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy artykuł (http://baseny-wodex.pl/pl/cennik/chemia_basenowa). Po wejściu w niego dowiesz się więcej szczegółów na interesujący Cię temat i będziesz mógł poszerzyć swoją wiedzę.

Jednak, jeżeli jesteśmy wielbicielami tych owoców, a mamy ogród lub miejsce na balkonie, rozważmy niedużą uprawę na własne wymagania. Nie musimy być ogrodnikiem, żeby hodować te owoce. Borówka (szczegóły tu: http://www.projektoskop.com/6-zasady-uprawy-borowki-amerykanskiej-bluecrop) amerykańska, potrzebuje jedynie właściwego nawozu i właściwego przycinania, aby dawała większą ilość jagód. Jest wiele odmian, które trzeba rozsadzać naprzemiennie, by zachować krzyżowe zapylanie.

Borówka amerykańska (sprawdź koniecznie), zależnie od odmiany, rodzi jagody w okresie lipiec-wrzesień – to też przemawia za uprawianiem zróżnicowanych odmian. Ten krzew mimo wszystko jest mniej odporny na mróz. Trzeba zawsze mocno ochraniać je zimą. Także majowe przymrozki są w stanie negatywnie osłabić rodzenie owoców. Dużo mniej trudna w hodowli jest jagoda kamczacka. Nie potrzebuje bardzo żyznej ziemi, ani zbyt szczególnego nawozu. Jest to także jagoda mrozoodporna.

Nie przestraszy jej też susza. Jej jagody są zawsze najszybsze. Prześciga nawet truskawki. Mając zróżnicowane odmiany, możemy cieszyć się jej borówkami od początku maja aż do października. Nie osłabią jej również ujemne, majowe temperatury. Rzadziej musi być przycinana, a krzaczki owocują przez więcej lat niż borówki amerykańskiej. Niezwykle interesującą odmianą wśród traw ozdobnych, która ma nieprawdopodobnie szerokie zastosowanie jest miskant chiński. Niezależnie od tego, jaki gatunek trawy wybierzemy, musimy wiedzieć, że są to rośliny niezwykle ekspansywne. Tego typu trawy raczej nie będą nadawały się do posadzenia na małych przestrzeniach. Naprawdę szybko zajmą w nich dużą przestrzeń.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-04 13:49:18