Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Czym się zajmują zawodowi grafologowie, w jakich sytuacjach można korzystać z ich usług.

Składając podpis na dokumencie należy być świadomy konsekwencji, jakie będą się z tym wiązać, gdyż niekiedy będzie to dotyczyć bardzo ważnych spraw. Jednak czasami mogą się pojawić sytuacje, że na dokumencie jest czyjś podpis, a tymczasem taka osoba twierdzi, że to nie ona to zrobiła.

Jeśli nie będzie świadków, którzy by widzieli moment składania podpisu, a sam podpis wygląda na autentyczny, to może się okazać, że bez pomocy odpowiedniego specjalisty sprawy nie uda się wyjaśnić.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? To bardzo dobrze, gdyż pod linkiem nagroda jubileuszowa odnajdziesz ciekawe informacje, które Cię wciągną.

Takim specjalistą jest grafolog, czyli osoba, jaka zajmuje się zawodowo analizą pisma. Do jego najważniejszych zadań należy sprawdzanie i weryfikowanie podpisów i całych dokumentów pisanych w ręczny sposób, głównie pod kątem tego, kto je napisał. Grafologowie niejednokrotnie potwierdzają prawdziwość podpisów na testamentach czy umowach, ale też analizują różnego rodzaju anonimy, które zawierają jakieś oskarżenia czy groźby. Niejednokrotnie współpracują z sądem i policją, wykonując dla nich mnóstwo opinii i ekspertyz potrzebnych do wyjaśnienia rozmaitych spraw.

biznes - selfie
Napisał: Roberto Nieves
Na podstawie: http://www.flickr.com
Grafolog analizując każdy element kontrolowanego dokumentu jest w stanie stwierdzić, czy przykładowo złożony podpis jest prawdziwy czy też dokument napisany został przez konkretną osobę. Jednak niekiedy najbardziej nawet doświadczonym specjalistom z tej branży zdarzyć się mogą jakieś błędnie wykonane ekspertyzy.

W takim przypadku jest możliwa weryfikacja opinii grafologicznej, która polega na tym, że wszystko jest badane jeszcze raz przez innego specjalistę, a później weryfikowane z opinią pierwszego. Jeżeli pojawią się rozbieżności, to w takiej sytuacji potrzebne być mogą jeszcze dokładniejsze badania w celu wykrycia prawdy.

Doświadczeni grafolodzy w celu zweryfikowania sprawdzanego pisma będą korzystać zarówno z własnej wiedzy i doświadczenia, jak też z nowoczesnych narzędzi informatycznych. Zwykłym ludziom dwa podpisy mogą się wydawać takie same, jednak w praktyce każdy z nas będzie miał pewne charakterystyczne elementy pisma, przykładowo takie jak kąt nachylenia, łączenie (pełna oferta do przejrzenia -> klej poliuretanowy) pojedynczych znaków czy nawet odległości pomiędzy nimi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-04 13:07:21