Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Z jakich powodów wodne falki są taka popularne, co potrzebne będzie aby można je było palić.

Obce kultury, zwyczaje ale też rozrywki przenikają coraz częściej do naszego życia. Na przykład od pewnego czasu bardzo popularne się stają wodne fajki, zwyczaj palenia których głęboko zakorzeniony został w krajach azjatyckich.

napój - zbliżenie
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
W ciągu minionych lat pojawiło się sporo sklepów sprzedających zarówno same fajki jak i rozmaite akcesoria do nich, a samo ich palenie zaczyna być nieodłącznym elementem wielu imprez. Co więcej, wodną fajkę zapalić można również w licznych lokalach, urządzonych niekiedy w orientalnym, bliskowschodnim stylu. Już za kilkanaście złotych otrzymać można taką fajkę do zamówionego posiłku czy drinka. A do dyspozycji będzie jeden z licznych smaków, na przykład arbuza, banana czy truskawki, choć będzie ich znacznie więcej. Swoją popularność ten rodzaj palenia (producent gilz papierosowych - http://www.bista.pl/dark-horse-gilzy) tytoniu będzie też między innymi zawdzięczać temu, że dużo lepiej smakuje od papierosów, co każdy chyba potwierdzi, kto już tego spróbował. Dodatkowym plusem jest to, że fajki wodne nie powodują wydzielania dymu, dzięki czemu nie będzie później problemu z brzydko pachnącą odzieżą.

O ile normalnego papierosa wyciąga się z paczki i po prostu pali, to fajki wymagają już pewnych zakupów. Typowa fajka wodna złożona jest z kilku części, wśród których wyróżnić można korpus, dzban, wąż a także zbiornik na tytoń zwany cybuchem. W zależności od firmy i miasta pochodzenia poszczególne elementy robi się z metalu, drewna, szkła czy tworzyw sztucznych. (szczegółyna ten temat: sklep fotograficzny Cyfrowe) Wodne fajki występują w bardzo dużej ilości modeli, najmniejsze mają około kilkunastu centymetrów wysokości i doskonale się nadają do domowych zastosowań, a są też długie, bogato zdobione na blisko metr. W sklepach dostępne są również liczne akcesoria do fajki, dzięki którym można dbać o jej należytą czystość.

Sama zasada działania takich fajek naprawdę jest prosta. Po wlaniu do niej odpowiedniej ilości i naładowaniu tytoniu ten ostatni należy zapalić. Dym z palonego tytoniu przechodzi przez rurkę do dzbana, a następnie przez wodę, która ma za zadanie go przefiltrować, do ust palącej osoby.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-11 13:04:55