Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jak aktualnie wygląda walutowy handel w naszym kraju, zalety kantorów w internecie.

Starsze osoby zapewne będą pamiętać czasy, gdy waluty trzeba było wymieniać pokątnie u cinkciarzy, co czasami różnie się kończyło. Zamiast banknotów dostać można było pocięte gazety, czasami przytrafiały się także fałszywki, a w skrajnych sytuacjach nawet kradzieże i rozboje.

Jeszcze bardziej widoczne będzie to w w przypadku kantorów, w których wymieniać można walutę. W przypadku stacjonarnych kantorów spready "wynosić mogą nawet parę procent. Z kolei coraz bardziej popularne w ostatnim czasie kantory w internecie mają go przeważnie na poziomie około jednego procenta.

Niekiedy transakcje takie najbezpieczniejsze nie były, ponieważ najczęściej handlarze mieli powiązania z przestępcami, a i sami niejednokrotnie dopuszczali się rozmaitych oszustw i przekrętów. Lecz zmiany, jakie nastąpiły w naszym kraju również pozwoliły na zupełnie legalny handel walutami w kantorach. To, że najczęściej prowadzili je byli handlarze, to zupełnie inna sprawa, istotne dla klientów było to, że wszelkie transakcje stały się znacznie bezpieczniejsze. W każdym kantorze w widocznym miejscu wisiał kursy walut przelicznik (strona internetowa tutaj), więc już wchodząc można było od razu wiedzieć, jaką kwotę się otrzyma. Dodatkowo każda transakcja musi być rejestrowana, więc niebezpieczeństwo jakiś oszustw jest ograniczone praktycznie do zera.

Internet - perspektywa
Napisał: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejnym krokiem w rozwoju handlu walutami stały się kantory internetowe. Powstawać one zaczęły raptem przed kilkoma laty, na początku budząc sporą nieufność ludzi, przyzwyczajonych do prawdziwych pieniędzy. Jak okazuje się jednak, tego typu kantor kursy walut (znacznie więcej przeczytasz na www) ma dużo zalet, głównie finansowych, więc i zainteresowanie takimi miejscami zaczęło szybko rosnąć. Już w chwili obecnej ich ogólny udział w rynku wynosi około kilkunastu procent, a dynamika wzrostu jest naprawdę duża. Klienci przede wszystkim nabierają do nich zaufania, a zaufanie w tym biznesie to rzecz kluczowa. Niewątpliwie na wzrost popularności mają też ceny, jakie ma dana waluta (kliknij i sprawdź) online.

Jeszcze bardziej widoczne będzie to w kantorach, w których wymieniać można walutę. W przypadku kantorów stacjonarnych spready "mogą wynosić nawet kilka procent. Z kolei coraz popularniejsze w ostatnim czasie kantory w internecie mają go najczęściej na poziomie około jednego procenta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-03 12:09:01