Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Zagłębienia to teraz problem, który bez trudu, szybciej a także niedrogo usunąć

Każdy prowadzący samochód jest świadom, że pojawianie się wgnieceń na lakierze samochodu to sprawa nieuchronna. Aczkolwiek nie każdy jest świadom, iż nie jest to już drogie i długotrwałe. Pojawiły się już metody, które umożliwiają eliminowanie wgnieceń a także defektów także za mniej niż 200 złotych.

Alfa romeo w naprawie
Napisał: Mark Fuzi
Na podstawie: http://www.flickr.com
naprawa wgnieceń albo (więcej szczegółów) też usuwanie wgnieceń bez lakierowania to zabiegi, które są już dostępne. Logicznym jest, że w czasie używania auta pojawiają się minimalne uszkodzenia, nieduże wgniecenia, które w większości przypadków są nie do uniknięcia. Tak samo niełatwo uniknąć stłuczek spowodowanych gradem czy nieprzewidzianym uderzeniem. Niedawno tego rodzaju uszkodzenia wymagały drogich napraw www.drlaptop.pl blacharskich bazujących na szpachlowaniu oraz lakierowaniu, a teraz usuwanie wgnieceń bez lakierowania jest powszechnym systemem. Na ten moment dość powszechne i popularne są metody odnowienia zwane smart repair, które pozwalają na pozbycie się punktowych wgnieceń bez niepotrzebnej ingerencji w lakier. Niewątpliwą zaletą takiego rozstrzygnięcia jest krótki czas remontu, który trwa w przedziale 20-30 minut oraz wyraźne zmniejszenie wyceny. Naprawa wgnieceń, głównie miejscowa to koszt oscylujący w granicy 120-160 złotych.

Popularną techniką naprawy jest również wypychanie a także wydobywanie, polegające na wypchnięciu od wewnątrz zagłębień albo wyciągnięciu ich od zewnątrz. W tym sposobie używa się pręty, aczkolwiek w przypadku, gdy wgniecenia są nadmiernie dogłębne a także ich wdrożenie nie jest dopuszczalne, używa się tzw. grzybki. Cała odnowa polega na szarpnięciu za grzybek w ten sposób, aby blacha wróciła do wstępnego położenia. Niewątpliwie taką naprawę można również wykonać o własnych siłach, zakupując odpowiedni pakiet narzędzi. Są one dostępne w sklepach internetowych oraz na aukcjach. Należy jednak nie zapominać, że odpowiedniej jakości narzędzia to koszt rzędu kilku tysięcy złotych, natomiast osoby bez doświadczenia w tej materii powinny darować sobie własnoręczną naprawę, gdyż często takie czynności kończą się większym uszkodzeniem blachy. Podsumowując naprawa wgłębień i ich pozbywanie się jest w tym momencie prostsze, szybsze, tańsze a także przyjemniejsze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-29 15:43:12