Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Zabiegi marketingowe jako kryterium działania poprawnego, kreatywnego, przynoszącego rezultaty w każdej branży

Właściwie wszystko dzisiaj można sprzedać. Aczkolwiek, by wszystko można było sprzedać trzeba się odpowiednio przygotować. Teraz nie wystarczy posiadać produkt, trzeba jeszcze wiedzieć co on sobą przekazuje, do kogo przemawia oraz jak wpłynie na życie klienta.

fotka - usługi
Na podstawie: pixabay.com
W każdej dziedzinie życia idealnie sprawdza się reklama, działanie według znanych schematów daje znaczną szansę osiągnięcia zamierzonego celu. By cel zrealizować nieodzownym jest posiadać strategie marketingowe. Jakie? Specyficznie wybrane do potrzeb. Strategię marketingową można porównać z produkcją filmową, obie rządzą się stałymi schematami. produkcja filmowa złożona jest z sześciu etapów, a więc – etap pierwszy to pomysł, tutaj sprawdza się wybrany temat, zbiera koncepcje i wszelkiego rodzaju sugestie, by kolejno dokonać wyboru i zostawić tylko pierwszorzędne rozwiązania. Drugim krokiem jest scenariusz, co interesujące ma on stałą formę właściwie od chwili pojawienia się. W toku tego etapu często kreuje się pomocnicze ilustracje, fotografie, a nawet wprowadza melodie muzyki, dzięki czemu łatwiej sobie wyobrazić nastrój a także tempo poszczególnych scen. Koncepcja to krok następny, tutaj odpowiada się na pytanie „jak”, a więc jak ze zgromadzonych materiałów określić charakter i atmosferę filmu. Na tym etapie planowany jest budżet, dobierane kostiumy, rekwizyty, projektowana scenografia i projektowana charakteryzacja, itp. Etap czwarty, to powrót w kierunku scenariusza, tym razem podzielony będzie on na sceny. Tutaj określane są, akcja, inscenizacja, wybór obiektywu, ruch sprzętu, kontrola elementów wizualnych i muzycznych. Przedostatnim krokiem są zdjęcia próbne, w ciągu których operator może zaplanować oświetlenie, wykonać próbne zdjęcia, omówić kadry z reżyserem. produkcja filmowa kończy się etapem postprodukcji, kiedy to przychodzi moment dla montażystów, na stworzenie szkieletu filmu oraz jego montaż. Strategie marketingowe rządzą się zbliżonymi prawami. Skupiają się głównie na odpowiedzi na cztery kluczowe pytania: co chcemy robić, kiedy, jak oraz za ile. Każda taktyka oparta jest również o cele firmy, które z kolei skupiają się o zasadę SMART, która określa, że cele muszą być konkretne, mierzalne, odpowiednie, dokładne oraz umieszczone w konkretnym przedziale czasu. Nieodzownym jest także ustalenie obowiązków rynkowych, które koncentrują się na produkcie, jego rozpowszechnieniu, cenie oraz promocji. Działając według schematu, nawet czynności twórcze, a może głównie one mają szansę na sukces.

Wszystkie sfery życia, działalności, sztuki rządzą się swoimi prawami, jednak schemat pozwala na to, by powstał szkielet, kiedy on już jest, powinno się działać twórczo i z rozmachem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-07 07:45:25