Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Z jakiego powodu internetowe kantory zaczęły się cieszyć tak dużym zainteresowaniem pośród osób kupujących i sprzedających waluty.

Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu jedyną możliwością na pozyskanie waluty było jej kupno u handlarzy zwanych cinkciarzami. Panowie ci posiadali swoje stałe miejsca, w jakich skupowali i sprzedawali dolary lub marki, rzecz jasna po kursach nie do końca oficjalnych.

Niekiedy tego typu transakcje najbezpieczniejsze nie były, gdyż najczęściej handlarze mocno byli związani z przestępcami, a i sami niejednokrotnie dopuszczali się rozmaitych przekrętów i oszustw. Jednak zmiany, jakie miały miejsce w naszym kraju pozwoliły także na całkowicie legalny handel walutami w kantorach. To, że przeważnie ich właścicielami stali się byli handlarze, to zupełnie inna sprawa, ważne dla klientów było to, że transakcje stały się znacznie bezpieczniejsze. W każdym kantorze w widocznym miejscu znajdował się kursy walut przelicznik, więc już po wejściu można było od razu wiedzieć, jaką kwotę się otrzyma. Poza tym wszystkie transakcje muszą być rejestrowane, więc ryzyko jakiś oszustw jest zmniejszone praktycznie do zera.

Kantor
Napisał: Mark Morgan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kantory zyskały naprawdę spore zaufanie klientów, a jednocześnie praktycznie zupełnie zlikwidowały pokątną sprzedaż walut.

Myślisz, że masz pytania? (http://studioartline.com.pl/portfolio/litery-3d-artline/) Więc śpieszymy poinstruować Cię, że w każdej minucie można się z nami kontaktować. Z radością odpowiemy na każdą opinię.

Jednak ich dużym minusem były kursy, po których walutę się skupowało i sprzedawało. Często różnice mogły sięgnąć kilku procent, co przy większej ilości pieniędzy mogło już dać pokaźną sumę. Zupełnie inaczej jest w przypadku kantorów internetowych, które od kilku lat stają się coraz popularniejsze. Przez to, że działają one w wirtualnym świecie, to mają znacznie mniejsze koszty, i przez to mogą zaoferować dużo mniejsze spready.

Średnio wynoszą one około jednego procenta, są więc parę razy niższe niż to, co mogą zaproponować zwykłe kantory. Z tego też powodu kupno walut online zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób które spłacają walutowe kredyty. Klienci zaczynają również nabierać zaufania do transakcji tego typu, gdyż wbrew ich obawom są one naprawdę bezpieczne. Z powodu swoich zalet wszystko będzie wskazywać na to, że sieciowy handel walutami będzie się dynamicznie rozwijał, a kantorom będzie przybywać nowych klientów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-07 14:39:25