Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jesteś zatrudniony w Niemczech? Niewiedza dotycząca twoich praw oraz obowiązków może cię dużo kosztować

W ostatnich latach wzrosła liczba osób pracujących w Niemczech czy też prowadzących tam działalność gospodarczą. Dobrze jest mieć orientację w obowiązującym tam systemie prawnym.

Jeśli jesteś lub byłeś zatrudniony w RFN, jako pracownik oddelegowany albo zatrudniony bezpośrednio, czasowo lub na stałe, a także, kiedy prowadzisz samodzielną działalność, może należeć ci się Kindergeld, to znaczy świadczenie rodzinne w niemczech.
Nie ma tutaj znaczenia fakt, czy twoja rodzina mieszka z tobą czy pozostała w Polsce. W Niemczech zasiłek rodzinny należy się bez względu na wysokość dochodów, na dzieci będące na utrzymaniu, uczące się lub studiujące, do ukończenia 25 lat. Wielkość zasiłku jest rozmaita zależnie od tego, które to dziecko w rodzinie. O świadczenie można starać się aż 4 lata wstecz. Co zrobić, aby otrzymać świadczenie rodzinne w Niemczech? Musisz skompletować wymagane dokumenty, część w języku polskim, część w niemieckim. Głównie to dokumenty podatkowe poświadczające twoje zatrudnienie i zamieszkanie w Niemczech. Wykaz jest dość długi. Jeżeli nie jesteś zbyt wprawny w sprawach urzędowych, masz możliwość korzystać z pomocy paru firm, jakie się tym trudnią. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i dostarczyć kserokopię dokumentów.

Zainteresował Cię ten post? Zapraszamy Cię tym samym jeszcze dalej - do naszej kolejnej strony. Tam oczekują na Ciebie rzetelne teksty.

Niekiedy lepiej zainwestować w taką usługę, niż nie dostać należnych nam pieniędzy.

malowidło - pieniądze
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Może zdarzyć się sytuacja, gdy będzie cię interesował radca prawny w niemczech. Istnieje przynajmniej paręnaście kancelarii, które specjalizują się w tym zakresie. Jeżeli jesteś postawiony w stan oskarżenia, miałeś wypadek drogowy, nie otrzymujesz w terminie wynagrodzenia, dostałeś wypowiedzenie z pracy czy też chcesz sprzedać coś o dużej wartości może powinieneś skorzystać z pomocy polskiego adwokata? Bywa, że jest to wręcz niezbędne.
Myślisz o założeniu firmy poza krajem? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, gdy chcesz uzyskać informacje odnośnie sposobu założenia firmy w Niemczech. Jakie formalności wiążą się z jej otwarciem? Jak zatrudnić pracowników?
Radca wprowadzi cię w regulacje prawne, jakie odnoszą się do twojej działalności.

Nasza najnowsza wiadomość (https://papier24h.pl/) musi przypaść Ci do gustu, ponieważ zawarliśmy w niej sporą liczbę rewelacyjnych wiadomości. Więc czytaj bez ociągania się.

Nie życzymy takiej sytuacji, lecz kancelarie pośredniczą też w przypadku potrzeby windykacji zaległych należności.

Z uwagi na zapotrzebowanie na tego typu usługi masz do dyspozycji kilkanaście kancelarii, mających siedzibę w rozmaitych miastach. W razie potrzeby pracujący tam adwokaci będą cię wspierać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-07 14:26:26