Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Dobry zastępca dla twojej obecnej baterii w komputerze mobilnym

Laptop bez baterii nie będzie działał, o tym wie każdy. Dobrze działająca bateria to pewność poprawnie funkcjonującego sprzętu. Wyłącznie dzięki niej jesteśmy w stanie pracować na urządzeniu w każdym miejscu

technologia - odbitka
Napisał: Highways Agency
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszelkie baterie oraz akumulatory mają swoją określoną żywotność. Jeśli chodzi o te z laptopów, np. bateria asus, to muszą być sprawne przez mniej więcej 2-3 lata.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis lampy do sypialni, a znajdziesz więcej podobnych informacji, które również będą fascynujące.

Kalkuluje się to na cykle – zatem jest to średnio 500 cykli. To normalne, że z upływem czasu maleje sprawność ogniw znajdujących się w baterii. Z każdym cyklem czas pracy się zmniejsza, aż do momentu, gdy stałe podpinanie ładowarki do baterii okazuje się potzrbne. To bardzo komplikuje korzystanie z laptopa wszędzie, bo należy szukać elektryczności. W taki sposób z urządzenia przenośnego powstaje tak naprawdę urządzenie nieprzenośne, a to nie ma sensu. Każda bateria, bez znaczenia, czy jest nią bateria toshiba czy inna znana firma, musi być dobrze dobrana do urządzenia.
Jak odnaleźć właściwy odpowiednik zużytego akumulatora? Należy wziąć pod uwagę oryginalne oznaczenie baterii. Ta wiedza znacząco ułatwi zakup dobrego zamiennika. Rozpoznanie modelu baterii pierwotnej to podstawowy krok do dobrego zakupu nowej. Aby go rozpoznać, należy wyjąć baterię z urządzenia i zerknąć na naklejkę. Podane są tam: kraj produkcji, znaki ostrzegawcze i kod, unikalny dla każdego producenta. Przykładowo, bateria Asus posiada kod o początku AXX-, natomiast bateria Toshiba: PAXXXX-.
Wiedza na temat kodu to jednak nie wszystko.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj naturalny podkład podobne materiały - one również są godne uwagi.

Pamiętać należy także o odpowiednim wyborze napięcia. Przeważnie są to napięcia o mocy 10.8V lub 14.4V. Licz się z tym, że laptop nie zadziała, jeżeli wybierzesz akumulator o niższym albo wyższym napięciu niż standardowo.
Trzecie kryterium zakupu drugiej baterii to pojemność, określana w jednostce mAh lub też Wh. Im wyższa ich wartość, tym więcej urządzenie może działać bez ładowania.

Zważywszy na te zasady, można z łatwością zakupić właściwy model baterii do swojego komputera. To pozwoli na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Jeżeli zauważysz, że twój komputer coraz krócej funkcjonuje bez podłączenia do prądu, należy rozważyć zakup drugiej baterii. Wyłącznie tak zwrócisz funkcjonalność własnemu urządzeniu przenośnemu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-07 07:51:25