Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jakiego rodzaju sekrety kryje Olsztyn? Co można zobaczyć w tym ciekawym mieście? Czy warto tu trochę pomieszkać?

Jest jednym z tego rodzaju miast, którego w czasie zwiedzania Warmii pominąć nie można. Olsztyn, największe miasto Warmii, może zachwycić każdego. Jakie miejsca zasługują w tym mieście na szczególną uwagę?


Jedną z najważniejszych atrakcji Olsztyna jest bez wątpienia zamek. Wzniesiony w czternastym wieku i do dzisiejszego dnia jest jedną z najważniejszych budowli miasta. W czasie wycieczki po posiadłościach zamkowych można zwiedzić interesujące ekspozycje muzealne. Zachwycają dawne zbroje rycerskie, interesująco prezentują się zbiory sztuki. Nie brak tu wartościowych obrazów z siedemnastego wieku oraz rzeźb gotyckich – bezcennych skarbów sztuki sakralnej. Zachwycają również meble, jakie swym historycznym charakterem perfekcyjnie odpowiadają zamkowym wnętrzom (zobacz więcej).

Warto też zwrócić uwagę na romantyczny park, jaki przylega do zamczyska i który dzisiaj jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta. Następnym wartościowym zabytkiem z czasów średniowiecza jest olsztyńska katedra. Powstała ona w piętnastym wieku, jednak z pierwotnego, gotyckiego wyposażenia zachowało się bardzo mało. Pomimo to dobrze zajrzeć do jej historycznego wnętrza, w jakim obecnie rządzi barok. Wielu wrażeń jest w stanie dostarczyć i spacer po olsztyńskiej starówce. Wyjątkowy rynek otoczony historycznymi kamienicami oraz Dom Burmistrza – najbardziej wiekowa miejska kamienica – mogą zachwycić każdego. Wspaniale prezentuje się i ratusz – siedziba władz miejskich z pierwszej połowy XVII wieku.

nocleg
Napisał: TravelingOtter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Olsztyn co prawdato nie jedyna atrakcja, jaką może się pochwalić Warmia. Jednakowoż to od niego powinniśmy zacząć odkrywanie tej krainy, pełnej historycznych budowli oraz potężnych zamków. Doskonałe zagospodarowanie powoduje, iż noclegi możemy tu znaleźć bez kłopotów, a dobrze rozwinięta komunikacja umożliwia wycieczki po okolicy. Warto się również tu przeprowadzić i to nie tylko, jak rozpoczynamy studia, ale także w celach zawodowych. Z wynajmem mieszkania nie będzie problemu, gdyż stancja olsztyn zapewnia wiele mieszkań w różnym komforcie. Warto zawitać do Olsztyna i przekonać się, czy to jest miasto, w którym czujemy się dobrze. Warto się przekonać, czy przyjechać tu na dłużej. Najkorzystniej więc pierwszy raz przybyć tu na wakacje, a potem już przedłużać swój pobyt w tym mieście. Może to będzie nasze miejsce na kolejną część życia?
(czytaj na stronie www)

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-06 14:38:25
Tagi: park, zamek, wakacje, kamienica, Warmia