Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Czym trudni się i jak funkcjonuje biuro rachunkowe Legnica?

Duża ilość pracowników trudni się pracami rachunkowymi. Jednak za sprawą biur rachunkowych ich praca może być łatwiejsza.

Księgowa Legnica to solidnie obszerna paleta propozycji. To zatem pokaźne spektrum funkcji podejmowanych przez Biuro rachunkowe biuro rachunkowe wrocław Legnica, po to by sprostać o wymaganiom klientów.

Biuro rachunkowe - księgowa w Legnicy
Napisał: Ian Lamont
Na podstawie: http://www.flickr.com
Biuro Rachunkowe Legnica oferuje całkowitą obsługę w obszarze księgowości, także kadr i płac dla przedsiębiorców o rozmaitym profilu swojej działalności i różnej formule prawnej. Klientami biura rachunkowego mogą być zarówno małe jednoosobowe przedsiębiorstwa podatkowane w sposób zryczałtowany, jak również spółki prawa handlowego.

Czy masz pytania? Nie obawiaj się! My na pewno docenimy każdą możliwość dyskusji. Zatem czekamy na wiadomości od Ciebie.

W biurze rachunkowym można załatwić większość procedur powiązanych czy to z założeniem, późniejszym prowadzeniem albo likwidacją każdej firmy. Księgowość Legnica zapewnia swoim klientom konsulting i reprezentowanie przed urzędami np. w przypadku kontroli organów podatkowych jak również kontroli skarbowej. Wtedy pracownicy biura biorą w nich czynny udział. Współdziałające z biurami kancelarie prawne, radcowskie, biegli rewidenci oraz eksperci z zakresu BHP zwiększają spektrum świadczonych przez nie usług.

Usługi księgowe i rachunkowe obejmują np. przygotowywanie ksiąg handlowych, podatkowej księgi przychodów, a także rozchodów oraz ryczałty, przygotowywanie rejestrów VAT zakupów i zbycia oraz prowadzenie ksiąg środków trwałych oraz ewidencji wyposażenia. Do tego do ich działań należy przygotowywanie podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym, zliczanie wielkości zobowiązań podatkowych, sporządzanie i wysyłanie do Urzędu Skarbowego deklaracji miesięcznych, różnych dokumentów oraz korekt deklaracji, robienie informacji podsumowujących oraz ich korekt, jak również naliczanie roczne właściciela przedsiębiorstwa i reprezentowanie podatnika przed organami skarbowymi, kontroli skarbowej i ZUS oraz zmiany informacji w Urzędzie Skarbowym i ZUS. Do tego biura wykonują sporządzenie specjalistycznej dokumentacji podatkowej oraz konsultacje i porady księgowe.

Natomiast zakres obsługi kadrowo-płacowej obejmuje: naliczanie wynagrodzeń oraz przygotowywanie list płac w zgodzie z panującymi normami, przygotowywanie oraz wysyłanie rozliczeń i deklaracji do Urzędu Skarbowego i ZUS, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń konkretnych pracowników oraz przygotowywanie rozliczeń rocznych pracowników, wystawianie świadectw pracy, a także wydawanie pism o osiągniętych dochodach i czuwanie nad obowiązkami pracodawcy z obszaru prawa pracy. Dodatkowo zawiera jeszcze robienie raportów i analiz dotyczących wynagrodzeń.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-09 14:05:25