Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Proste do wykonania gabiony

Płot i bramka składające się na ogrodzenie dookoła budynku muszą tworzyć zgraną całość, która będzie wizytówką posesji. Zobacz, jak dobrać płot do stylu domu, a równocześnie do otoczenia.

Producent ogrodzeń panelowych
Napisał: Legi
Na podstawie: Legi
Ogrodzenia gabionowe to elementy małej architektury ogrodowej, jakie łatwo zmontować z gotowych paneli. Gabiony mogą wydzielać część posiadłości albo służyć jako płot wokół budynku. Ogrodzenia gabionowe mają coraz więcej zwolenników. Są efektowne, oddzielają od harmideru, zanieczyszczeń oraz nie wymagają fundamentowania. Dzięki prostej postaci a także naturalnym kamieniom z jakich są stworzone, wspaniale wpisują się w krajobraz. Zobacz, z jakiego powodu dobrze jest rozważyć budowę gabionów.

Jak przedstawia się ogrodzenie gabionowe? Gabion skonstruowany jest z metalicznych paneli, jakie tworzą kosz wypełniony wewnątrz głazami lub bryłkami szkła. Druty ogrodzenia sporządzone są ze stali, jaka nie ulega odkształceniom jak też pokryta jest specjalną warstewką cynkową bądź stopem cynku oraz glinu, dzięki czemu nie ulega korozji. Ogrodzenia gabionowe sprawdzą się jako: fragmenty ogrodzenia, przesłony ogrodowe umożliwiające wydzielenie części ogródka, zapewniające intymność (np. w miejscach do wypoczynku) albo murki ogrodowe, za jakimi można ukryć kompostownik, grządkę z warzywami lub narzędziownię.

Surowce rekomendowane do wypełnienia gabionów. Ogrodzenia gabionowe możemy napełnić łamanym kamieniem czy też innymi, nawet najbardziej wyszukanymi, surowcami. Są to np.: białe otoczaki, kora , suche pnie a także gałęzie, kamienie bazaltowe, skorupy orzecha kokosowego, źdźbła bambusa, barwne szkło. Jeżeli chodzi o panele ogrodzeniowe producent zapewnia gwarancję na 100 lat.

Gdzie sprawdzają się gabiony? Przede wszystkim wykonuje się z nich płoty, zarówno większych inwestycji, takich jak osiedla lokalowe, obiekty komercyjne, jak i domów jednorodzinnych. Świetnie korespondują z architekturą nowoczesną a także z budynkami, jakich fasady urozmaicają elementy kamienne, metaliczne i duże przeszklenia. Ogrodzenia gabionowe pojawiają się także w aranżacjach ogrodowych dla przykładu przy fontannach, jako obudowa altanek grillowych albo innych obiektów małej architektury . Z gotowych mini gabionów można na własną rękę tworzyć murki, schodki, gazony jak też meble ogrodowe

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-19 10:42:47