Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Na czym polega proces polowania? W jaki sposób regulowana jest kwestia odstrzału zwierzyny? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Zgodnie z prawem łowieckim, polowanie to tropienie, ściganie i strzelanie do określonej zwierzyny. Tego typu polowanie powinno odbywać się ściśle z odgórnie zaplanowanymi zasadami. Najbardziej istotnym celem podczas polowania jest wejście w posiadanie zwierzyny, która później trafia na stół myśliwego lub do skupu. Tam jest sprzedawana dalej, a koło łowieckie taką metodą zyskuje środki finansowe.

fotografia - zdjęcia
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
zdjęcia - panorama
Napisał: Robin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polowanie to jednak nie tylko pozyskiwanie mięsa, to także sterowanie populacją zwierząt a także zyskiwanie zdrowych i bardzo dobrze rozwiniętych zwierząt. Odstrzały są wykonywane w odpowiednich przedziałach czasowych, na przykład polowania na dziki mają miejsce od 1 stycznia do 15 lutego a także od piętnastego maja do trzydziestego pierwszego grudnia. Taki odstrzał jest planowany, a jego bardzo ważnym zadaniem jest wyeliminowanie z łowiska zwierzynę chorą, niedorozwiniętą lub kaleką, jak również zwierzynę, jakiej w danym okresie jest za dużo.

Co więcej, jego niezbędną rolą jest regulacja właściwego stosunku płci danych zwierząt. Polowania są bardzo popularne na całym świecie, a ostatnio stało się to niejako hobby. Przykładowo w Afryce są planowane specjalne polowania, jakie kosztują bardzo dużo. Tego rodzaju polowania w afryce jednakowoż tylko wtedy mają sens, jeżeli wszystko odbywa się w zgodzie z prawem. To ważne, ponieważ zdarzają się sytuacje, iż odstrzał jest nielegalny, a najwięcej tracą na tym bardzo rzadkie gatunki. Jeśli mamy w planach taki wyjazd, to musimy pamiętać, ażeby wszystko odbywało się legalnie. W zgodzie z prawem łowieckim polowanie może się odbywać jedynie w zgodzie z uprzednio zaaprobowanym planem hodowlano-łowieckim. Polować tak więc jesteśmy w stanie tylko na zwierzynę w danym okręgu łowieckim.

A jeżeli pragniemy polować na innych terenach, to trzeba mieć specjalne pozwolenie z Ministerstwa Rolnictwa. Polowanie generalnie jesteśmy w stanie podzielić ze względu na ilość osób, które biorą w nim udział. Mamy więc polowania zbiorowe oraz indywidualne. Łowy są różnorakie, zależnie od terenu, na jakim mają miejsce, są więc polowania polne czy wodne. Nie powinniśmy utożsamiać kłusownictwa z polowaniem, ponieważ ci pierwsi dokonują odstrzału niezgodnie z prawem i wtedy jak przyjdzie im na to chęć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-13 15:23:55