Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Jak przygotowuje się książki? O czym trzeba pamiętać? Jakie są najbardziej ważne etapy?

Niektórzy zastanawiają się jak powstaje książka, jak wyglądają działania podejmowane są w tym obszarze? Odpowiedź na tego rodzaju pytanie zdaje się bardzo prosta, lecz to tylko pozory, ponieważ trzeba pamiętać o paru zagadnieniach.

Początek jest jak najbardziej wiadomy, gdyż nie istnieje książka (przeniesiony tutaj
Książka i ilustracje
Napisał: Alicia A. L.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli autor skończy pisać tekst to zaczyna szukać wydawcy. Dzisiaj nie jest to łatwe, bo jest niezbyt wysoki poziom czytelnictwa, lecz mimo to wielu osobom się udaje. Jeżeli już znajdziemy wydawnictwo to musimy przygotować się na powolny i żmudny proces przygotowań. W wielu książkach są cudowne ilustracje, które przygotowuje ilustrator. Jest to plastyk, jaki zawodowo zajmuje się przygotowaniem tego typu rysunków. To sprawia, że książka jest bardziej ciekawa i chętniej wybierana. Jednak, nim ilustrator rozpocznie tworzenie rysunków powinien dokładnie przeczytać tekst, żeby tworzone przez niego ilustracje były najbardziej dobrane do opowieści. W wydawnictwie kreuje się ostateczny projekt książki. Odpowiednio układa się tekst na stronach, wiąże się go z właściwymi ilustracjami, dobiera wielkość, kształt a także kolor liter.

W dalszej kolejności obowiązkowe jest zaprojektowanie okładki książki. A kiedy już projekt jest gotowy to powinniśmy zrobić jeszcze korektę tekstu, czyli sprawdzić, czy wszystkie zdania i słowa w książce są poprawnie napisane. To oczywiste, że tekst nie może posiadać żadnych błędów, ale w korekcie chodzi również o to, ażeby polepszyć styl tam, gdzie nie jest on do końca najlepszy. Po tym książka może spokojnie powędrować do księgarni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-12 11:46:53