Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Technologie holograficzne

Od parunastu lat do ochrony autentyczności dokumentów i wyrobów markowych stosuje się hologramy. Pod owym pojęciem potocznie rozumie się tak rozmaite typy hologramów wielobarwnych jak także ogólniej dyfrakcyjno-obrazowe składniki wizualnie zmienne.

praca - obrazeczek
Napisał: Richard Grandmorin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Głównymi typami wykorzystywanych współcześnie znaków optycznie zmiennych są hologramy. Fragmenty powyższe różnią się pomiędzy sobą znacznie tak poziomem trudności ich zimitowania bądź podrobienia zależnym od stopnia rozpowszechnienia technologii służącej do ich wykonywania i precyzji ich zrealizowania, jak także ceną wykonania tablic produkcyjnych. Koszta produkcji masowej w zasadzie nie zależą od wariantu fragmentu zabezpieczającego, a więc mogą różnić się znacznie w ofertach różnych przedsiębiorstw.

Hologramy są zabezpieczeniem wręcz nie do podrobienia i dzisiaj najskuteczniejszą metodą ochrony artykułów. Holografia wykorzystywana jest powszechnie do zabezpieczania: papierów wartościowych, kart kredytowych, znaczących dokumentów, dokumentów rejestracyjnych, wszelakiego typu biletów, itd. W zależności od wartości ochranianego artykułu wykorzystuje się hologramy o odpowiednim stopniu skomplikowania. Materiały zaopatrzone w znaki holograficzne zapewniają autentyczność produktu. Hologramy mogą być też stosowane jako plomby gwarancyjne, zdrapki itd. Produkowane są często jako samoprzylepne (naklejki-wroclaw.pl/produkty/samoprzylepne-naklejki-znamionowe) naklejki, jakie podczas prób odklejania ulegają zniszczeniu.

Innym obszarem, w jakim technologia holograficzna odnajduje swoje użycie jest działalność reklamowa. Poprzez użycie hologramów w marketingu jak też promocji pozyskuje się nowe dotychczas niespotykane efekty wizualne. Integracja hologramu z obszarem graficznym konkretnego artykułu nie jest tylko podniesieniem wartości estetycznej samego produktu, jest ona przede wszystkim innowacyjną odmianą reklamy. Opatrzone tymi znakami materiały promocyjne czy też artykuły nie tylko zyskują na atrakcyjności, lecz stają się bardziej wyszukane a także wartościowe, podwyższając image firmy i wpływając jednocześnie na zwiększenie obrotów. Najczęściej klient może zadysponować hologram indywidualny lub wykorzystać istniejące w firmie standardy holograficzne, które w finalnym procesie pozostaną spersonalizowane poprzez naniesienie na nie napisu czy grafiki wybranej poprzez zamawiającego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-01 13:16:05