Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

serwisy internetowe z ofertami kupna samochodów

Zakup samochodu używanego łączy się z wieloma rozstrzygnięciami. Oprócz przystosowania auta do naszych potrzeb i możności, stajemy przed wyborem miejsca, gdzie dokonamy kupna.

Otomoto - samochody używane
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Słynnym niegdyś punktem poszukiwań ofert były profesjonalne gazety z ogłoszeniami. Jednak tę funkcję na rynku publikatorów przejął prawie absolutnie internet. Serwis ogłoszeniowy moto gratka oferuje setki tysięcy propozycji sprzedaży pojazdów. Jeśli cena auta wydaje się nazbyt interesująca, trzeba się zastanowić, dlaczego została zniżona. Istotne jest to, żeby ogłoszenie opublikowane przez sprzedającego dostarczyło nam wielu potrzebnych wiadomości. Treść ogłoszenia powinna być wyczerpująca. Jeśli do ogłoszenia nie zostały dodane fotografie, bądź >> informacje są one niewyraźne, może się zdarzyć, że forma pojazdu nie należy do realiów, o czym przekonamy się dopiero po wizycie u sprzedającego, często po przebyciu kilkuset kilometrów.

W policyjnej bazie danych można sprawdzić, czy samochody osobowe o danym numerze VIN nie widnieją jako kradzione. Niedowierzanie muszą wzbudzić jakiekolwiek zmiany odcienia lakieru, pofalowane płaszczyzny blach, różnorodne wyklejki kryjące pozostałości klepania, bądź rozciągania blach, zwłaszcza na progach i słupkach, nierówne rozstawy pomiędzy elementami, nieoryginalne części, ślady farby na uszczelkach, albo szybach, bądź warstwy szpachli. Te ostatnie można znaleźć prostym urządzeniem do analizowania grubości lakieru, kosztującym kilkadziesiąt złotych.

Auto które planujemy kupować na Moto Gratka najpoprawniej przejrzeć w wyspecjalizowanym zakładzie, albo centrum diagnostycznym, gdzie sprawdzą geometrię i stan podwozia, stan silnika za pomocą testera, bądź (masz więcej pytań?) prawidłowość wymiarów płyty podłogowej. Jazda próbna zezwoli nam zaobserwować tylko drobne wady podwozia, wypróbować działanie hamulców, skrzyni biegów, czy układu kierowniczego, lecz jedynie w podstawowym obrębie. Jeżeli sami dokonujemy oględzin, to chociaż zadbajmy o to, by nie wykonywać tego przy nagrzanym silniku. Gorący bez trudu się uruchamia, po ostudzeniu potrafią wyjść na jaw problemy z odpalaniem.

Po kupnie używanego pojazdu możemy korzystać z polisy OC uprzedniego właściciela aż do jej zwieńczenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-09 11:29:03