Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Otwieramy warsztat samochodowy – w jaki sposób wyposażyć go w sposób profesjonalny?

Warsztat samochodowy prościej prowadzić korzystając z dostępu do nowoczesnych technologii. Specjalne oprogramowanie, dobrane do rodzaju prowadzonej działalności, nie tylko udogodni codzienną pracę, ale też zapewni bezpieczeństwo gromadzonych danych.

rzut - samochód
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do prowadzenia takiego warsztatu nie potrzebujemy żadnych zezwoleń. Tutaj problemem może być wyposażenie, które do najtańszych nie należy. Dobry warsztat ma bowiem dość szeroki zakres usług, co natomiast wymaga wielu specjalistycznych narzędzi. Podnośniki, klucze, sprzęt do regulacji, prasa hydrauliczna to jedynie nieliczne. Oprócz tego dochodzi jeszcze sposób ewidencjonowania wszystkich usług. Do tego potrzebny będzie komputer oraz dobry program dla warsztatu (zobacz stronę). Natomiast nim zrobimy długą listę potrzebnych rzeczy do kupienia trzeba wybrać odpowiednie miejsce i lokal na tego typu usługi.

Warsztat samochodowy
Napisał: uniquelycat (Cathy) Smith
Na podstawie: http://www.flickr.com
Program dla warsztatu prócz ewidencjonowania bazy klientów oraz wszelkich działań dokonywanych w warsztacie, służy również do rozliczania. Jest niezwykle pomocny, bowiem przy jego pomocy można prześledzić historię napraw, powrócić do opisu dawnych usterek a w oparciu o zgromadzone informacje zaplanować przebieg naprawy.

Następną i ostatnią już grupą wyposażenia warsztatu będą wszelkiego typu lewary, podnośniki (polecane dźwigi), które gwarantują pracę w spodnich częściach auta. Konstrukcje (http://konstrukcje-reklamowe.pl/) owe kupuje jak też instaluje się raz na kilka lat, jeśli zrealizowane są odpowiednio, to posłużą nam istotnie bardzo długo. Program dla serwisów swoją funkcjonalnością obejmuje pełny zakres prac przeprowadzanych w sklepie albo punkcie serwisowym. Za jego pomocą można m.in. wystawić fakturę lub zlecenie, przeglądnąć historię napraw konkretnego pojazdu, zweryfikować cenę części czy też usługi, zarezerwować termin na reperację czy też przegląd.

Następną i ostatnią już grupą wyposażenia warsztatu będą wszelkiego rodzaju lewarki, wysięgniki, które umożliwiają pracę w spodnich częściach samochodu. Konstrukcje owe kupuje i instaluje się raz na parę lat, jeżeli wykonane są odpowiednio, to posłużą nam naprawdę bardzo długo. Program dla serwisów swoją funkcjonalnością obejmuje pełny zakres prac realizowanych w sklepie czy punkcie serwisowym. Przy jego pomocy możemy m.in. wystawić fakturę lub zlecenie, przeglądnąć historię reperacji konkretnego auta, zweryfikować cenę części bądź usługi, zarezerwować termin na naprawę bądź przegląd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-05 08:56:06