Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Czym trudni się grafologia?

Osobowość każdego z nas możesz wyczytać na kilka sposobów. Jednym z nich jest zbadanie naszego pisma. Trudni się tym jedna z dziedzin psychologiczna, którą będzie grafologia.

Grafolog
Napisał: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Analiza pisma ręcznego, inaczej grafologia jest dziedziną, która odnalazła zastosowanie między innymi w kryminalistyce. Analiza pisma ręcznego pozwala chociażby na zaprezentowanie portretu psychologicznego przestępców. Dokonując analizy grafologicznej zawiera szereg charakterystycznych elementów, jakimi wyszczególnia się pismo wszystkich nas. Nie znajdzie się dwóch osób, które mają identyczny charakter pisma.

Wszyscy stawiamy litery różnej wielkości, różnie się także nachylenia znaków, wszyscy zachowujemy również różne odstępy między znakami i wyrazami. Nie każda opinia sporządzona przez biegłego grafologa będą wykorzystywane na rozprawie sądowej jako dowód.

Zajrzyj do wpisu, który umieściliśmy pod poniższym linkiem i czytaj więcej wina nowozelandzkie na ów temat, który na pewno Cię zaintrygował. Nie czekaj!

Aby sporządzona przez grafologa ekspertyza mogła zostać wykorzystana przez są konieczna będzie weryfikacja opinii grafologicznej. Wykorzystywana weryfikacja opinii grafologicznej dokonywana będzie przez specjalistów od grafologii będących na liście biegłych sądowych.

Twórcami grafologii uznaje się Juliusza Crepieux-Jamin i Hipolita Michon. Analiza pisma manualnego wykorzystuje się nie jedynie w kryminalistyce. Często jedynie na podstawie pisma można ustalić, jakie uczucia towarzyszyły osobie piszącej dany tekst, jakie są jej zalety, a także wady. Na podstawie ekspertyzy pisma grafolog jest mógł nawet stwierdzić, czy tekst był napisany przez mężczyznę, czy przez kobietę. W zależności od tego, czy ekspertyza pisma jest kategorią psychologii, lub także kryminalistyki zależy, jakie studia powinien ukończyć grafolog.

Wykształcenie psychologiczne będzie potrzebne do wykorzystania analizy pisma ręcznego jako jednej z metod badawczych w psychologi. Ale (pozwolenia zintegrowane bydgoszcz) już grafolog-kryminalistyk nie potrzebuje być jednocześnie psychologiem. Nieważne czy pragniemy pracować jako grafolog-kryminalistyk, czy pragniemy też wykorzystać grafologię jako metodę psychologiczną niezbędne jest uzyskanie bardzo szerokiej wiedzy z dziedziny grafologii. Kilka uczelni w naszym kraju uwzględnia studia podyplomowe z działu grafologii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-19 12:49:21