Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

projektowanie ciekawych ogródków koło domu

Taras z drewna porządnie wygląda w jakimkolwiek ogródku, ponieważ kreuje spójną całość z otaczającą przyrodą i w rzeczywisty sposób wtapia się w zieloność. Użycie drzewa do budowy tarasu posiada niewątpliwe atuty. Już same jego walory estetyczne sprawiają, że jest w stanie się cudownie komponować zarówno z elementami wykończenia domu, jak i z roślinami w ogrodzie.

Projektowanie tarasu
Napisał: Fabrice Florin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taras drewniany w Gdańsku posiada również atuty użytkowe. Nawet w upalne dni można wyjść na drewniane deski bez butów bez obawy, że poparzymy stopy. Chcąc przez wiele lat radować się drewnianym tarasem, trzeba wybrać odpowiedni gatunek drewna, przestrzegać zasad budowy, a potem koniecznie pamiętać o prostych, ale ważnych zabiegach pielęgnacyjnych. Skomplikowane warunki dominujące na tarasie najlepiej zniesie drewno o bardzo wysokiej trwałości, twarde i wytrzymałe na grzyby. Bezkonkurencyjne są pod tym względem niektóre typy egzotyczne. Dzięki znacznej twardości są wytrzymałe na ścieranie. Poza tym nawet bez impregnowania nie niszczeją. Pod wpływem warunków pogodowych patynują, nabierają srebrnoszarej barwy. Jeśli wolimy, ażeby ich kolor nie przekształcał się razem z upływem czasu, wystarczy konserwować je oliwą. Jednakże taras można wykonać nie tylko z drzewa egzotycznego. Spośród polskich typów na zewnątrz najprzyzwoiciej sprawdzi się drzewo modrzewia i dębu. Ale decydując się na nie, trzeba pamiętać, że nieodzowne będzie ochrona ich oliwą.

Projekt ogrodu - Gdańsk
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Projektowanie ogrodów w Gdańsku to dbałość o to, by dom i ogród konstruowały harmonijną całość. Trzeba dbać o to, aby forma bryły domu i jej układ na działce jak najprawidłowiej otwierały wnętrza i ogród na słońce, a równocześnie zabezpieczały wnętrza przed wiatrem i deszczem. Zewnętrzny wygląd domu powinien być planowany w powiązaniu z uformowaniem terenu, ogrodzeniem, a nawet roślinami, jakie rosną w ogrodzie.

Porządnie zbudowany taras jest chlubą ogrodu i miejscem, w jakim jest możliwość odprężyć się z dala od codziennych stresów i problemów. Taras jest nieskomplikowany do zamontowania i można wybrać wiele wybiegów na jego konstrukcję. Układ tarasu należy uplanować w ten sposób, ażeby wbudować w niego rosnące drzewa, bądź krzewy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-06 10:06:34