Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Czym się różni prawnik od radcy prawnego? Jakie są różnice między pierwszym, jak i drugim zawodem?

Prawnik jak również radca prawny to dwa różne zawody, świadczą w związku z tym zupełnie inne usługi. Choć w ostatnim czasie można dostrzec mniejsze różnice między tymi dwoma zawodami, to jednak one występują i mają znaczenie dla zwykłej osoby. Tak czasem jest, że pojawia się jakiś problem prawny oraz do końca nie wiemy, do którego specjalisty się w z nim zwrócić. Mamy więc do wyboru adwokata, radce prawnego lub notariusza.


sąd
Na podstawie: foter.com
Wykonywanie zawodu prawnika określa ustawa prawo o adwokaturze. To właśnie na jej podstawie może istnieć oraz funkcjonować samorząd adwokacki, przeprowadzane są egzaminy na aplikacje, jak też prawnicy mogą prowadzić własną działalność gospodarczą, na przykład prawnik Wrocław.

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu - ta witryna komornik opolskie także z pewnością przypadnie Ci do gustu.

W zgodzie z taką ustawą zawód ten polega na udzielaniu pomocy prawnej, czyli na dawaniu porad natury prawnej, wyrażaniu opinii prawnych czy robieniu projektów aktów prawnych. Co do radcy prawnego, to zasady wykonywania tego zawodu reguluje także osobna ustawa - .

Zgodnie z definicją zawartej w jednym z punktów wykonywanie tego zawody polega na świadczeniu pomocy prawnej. Jednak jest duża różnica pomiędzy działaniem adwokata a radcy prawnego, ponieważ ten drugi nie powinien pracować w charakterze obrońcy w sprawach karnych jak również karnoskarbowych. Dobrze też wiedzieć, iż w tej sytuacji pomoc natury prawnej określana jest jako dawanie rad, sporządzanie opinii, robienie aktów prawnych albo występowanie przed sądem albo urzędami. Zakres kompetencji radcy jest więc dość duży, nie dziwi więc, że istnieje sporo miejsc, w jakich możemy uzyskać potrzebną pomoc, jak kancelaria radcy prawnego we Wrocławiu - więcej.


prawo
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Trzeba powiedzieć, iż z punktu widzenia ewentualnego klienta jest jedna podstawowa różnica między tymi zawodami. To znaczy więc, że jedynie adwokat może być obrońcą w kwestiach karnych i karnoskarbowych, zaś radca prawny odwrotnie - nie może stawać w obronie swojego klienta w tego typu sprawach. Inną bardzo istotną różnicą między jednym, jak też drugim zawodem jest to, iż radca prawny może zostać zatrudniony na podstawie stosunku pracy u konkretnego przedsiębiorcy. Prawnicy natomiast są w stanie wykonywać swój zawód jedynie mając własną działalność gospodarczą albo jako wspólnik w spółce. Należy wiedzieć o tym, kiedy potrzeba nam odpowiedniej pomocy i wybieramy kancelaria prawna (Kancelaria PP - upadłość przedsiębiorcy) we Wrocławiu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-29 14:15:58
Tagi: klient, obrońca, specjalista, zawód