Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

W jaki sposób wybrać dobrą firmę kurierską na długi okres współpracy? Co wziąć pod uwagę? Czy cena powinna być najważniejszym kryterium?

Gdy chcemy wybrać odpowiednią firmę kurierską z reguły zwracamy uwagę na cenę, najczęściej jest to główne kryterium wyboru. Jednak nie jest to jak się okazuje najlepszy sposób na dokonanie wyboru. Nie zawsze bowiem to co najmniej kosztuje będzie się świetnie sprawdzało na dłuższy okres. Czym jeszcze powinniśmy się kierować?

Ażeby dobrze wybrać należy określić dokładnie nasze potrzeby. Rzecz jasna nie będziemy się w tak dokładny sposób zastanawiać gdy potrzebna nam firma kurierska na jeden raz, natomiast w wypadku dłuższej współpracy ma to już duże znaczenie. W tym momencie musimy zastanowić się czego naszej firmie potrzeba, jakiego rodzaju usługi są dla nas priorytetem, a może chcemy mieć sporo możliwości wyboru? Miejmy na uwadze to, iż na rynku jest dużo dostępnych firm. Często zwracamy uwagę na te duże firmy kurierskie, jednak istnieje także szereg mniejszych firm współpracujących z różnymi innymi firmami przez co zdarza się, iż mają bardzo atrakcyjne stawki.

Kurier
Napisał: Ninian Reid
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firmy kurierskie z reguły przedstawiają swoim potencjalnym klientom ceny podstawowe, są one całkiem podobne w różnych miejscach. Natomiast duże znaczenie mają dodatkowe koszty dajmy na to dopłaty za benzynę, albo wysokie stawki poza główną strefą. Na tego typu kwestie musimy zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy, bo koszty te niesamowicie podnoszą cenę usługi. Tak samo sytuacja przedstawia się gdy chodzi o ceny za paczki kurierskie w różnego rodzaju rozmiarach. Może się okazać bowiem, że wysyłki o standardowych parametrach będą miały świetną cenę, jednak za wszystko co będzie odbiegać od tych przyjętych norm będzie trzeba słono płacić. Dlatego pomyślmy czy częściej nie zdarzają nam się właśnie paczki o niestandardowych rozmiarach żeby nie płacić za każdą więcej.

Masz duży kłopot z odszukaniem efektywnego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością szybko może pomóc Ci ta strona drukarnia cyfrowa.

Tak samo przedstawia się to z wagą paczek. Z tego powodu sprawdźmy dokładnie warunki umowy.

Istotnym dla naszej firmy argumentem powinien być także czas dostarczania przesyłek i w ogóle to jak wygląda jakość tego typu usług. Oprócz tego dla sporej ilości osób ważna jest możliwość odbioru takiej przesyłki w jakimś punkcie. Dobrze gdyby adresów tego typu miejsc było w miarę dużo. Ma to ogromny wpływ na to jak sami jesteśmy oceniani przez naszych klientów i jak oni oceniają współpracę z nami. Z tego powodu jak widzimy kiedy chcemy wybrać odpowiednią firmę kurierską na dłuższą współpracę, cena nie powinna być jedynym i najważniejszym kryterium wyboru.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-07 14:27:22