Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Dlaczego malujemy metalowe konstrukcje?

Stal jest materiałem niezwykle wrażliwym na działanie procesów korozyjnych. By więc takim zjawiskom zapobiec trzeba ją w prawidłowy sposób zabezpieczyć. Jednym ze sposobów jest jej pomalowanie.

Stal
Napisał: Armacell
Na podstawie: Armacell
Stal jest materiałem dość mocno odpornym na niekorzystne działanie pogody. Pomimo to wieloletnie wystawianie zrobionych ze stali konstrukcji na przeróżne rodzaje opadów (deszcze, śnieg) powoduje, że z biegiem czasu tracą one ładny wygląd. Dobrym sposobem zabezpieczenia jest malowanie konstrukcji stalowych. Wykonywane malowanie konstrukcji stalowych powinno być przeprowadzane w poszczególnych etapach.

Jeżeli fascynuje Cię omawiany tekst oraz masz chęć dowiedzieć się więcej na taki temat, to na pewno pełny opis (https://biuroinwest.pl/) będzie tu bardzo pomocny.

Etap pierwszy polega na dokładnym czyszczeniu śladów rdzy. Po usunięciu śladów rdzy konstrukcja musi zostać bardzo dokładnie umyta i odtłuszczona. Dopiero po takim przygotowaniu można przystąpić do jej zabezpieczania za pomocą farby. Dobrze dobrany proces malowania musi składać się z dwóch etapów. Etap pierwszy polega na pokryciu stalowej konstrukcji farbą tak zwanym podkładem, dopiero na tę warstwę można nanieść farbę właściwą, która będzie mogła stanowić właściwe zabezpieczenie.

pejzaż - dom
Napisał: dronepicr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stal jest niezwykle odporna nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale (www.eyecpolska.pl/) także na działanie ognia. Jednak podczas pożaru wytwarza się niezwykle wysoka temperatura, która będzie mogła narobić szkody dla takiej właśnie konstrukcji. Dlatego konieczne jest ich zabezpieczenie nie tylko przed korozją, ale także na wypadek pożaru. Najlepszą ochroną jest w tym drugim przypadku malowanie ogniochronne. Malowanie ogniochronne przeprowadza się wykorzystując specjalne, ognioodporne farby. Są to oczywiście farby pękające. Tworzą one bardzo trwałą powłokę, która super zabezpiecza stalowe konstrukcje przed zniszczeniem przez ogień.

Do zabezpieczania ognioodpornego elementów stalowych w świetle obowiązujących w naszym kraju przepisów przeciwpożarowych zobowiązanych jest bardzo dużo firm. Należą do nich między innymi osoby, które zajmują się zarządzaniem przeróżnego rodzaju budynkami użyteczności publicznej. Zaliczają się do nich między innymi zarządcy budynków w których mieszka wiele rodzin. Ale o tego rodzaju zabezpieczeniu należy pomyśleć nawet jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym. Malowanie poważnie poprawia właściwości metalu i bez wątpienia zasługuje na wykonanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-29 11:00:26